top of page

Vyriausybės rūmuose vyko diskusija apie studentų pritraukimo į slaugos studijas galimybes
Kovo 16d. Lietuvos Respublikos vyriausybėje Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai susitiko su aukštųjų mokyklų atstovais aptarti aktualius klausimus, susijusius su slaugos studijų populiarumo didinimu.


Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, kolegijų ir universitetų atstovai kartu su poremjerės patarėja Živile Gudlevičiene ir LSSO diskutavo, kaip pritraukti daugiau asmenų, renkantis slaugytojo profesiją?


Tarptautinių ekspertų skaičiavimais, kasmet Lietuvoje turėtų būti paruošiama apie 2 400 slaugytojų, šiemet slaugos studijas baigs ~900 absolventų.

Diskusijų metu buvo aptartas ir klausimas dėl būtinybės plėtoti išplėstinės praktikos slaugytojų galimybes baigus šias, magistro studijas. Siekis yra didinti slaugytojo vaidmenį klinikinėje praktikoje.


Buvo diskutuojama ir apie matematikos egzaminą bei jo įtaka besirenkantiems slaugos studijas. Vienbalsiai sutarta, jog kandidatai privalo turėti ir matematikos žinių.

Posėdį baigėme akcentuodami slaugytojų padėjėjų svarbą, perkvalifikavimo galimybes ir šių specialistų ruošimo plėtros poreikį. Taip pat dalies slaugytojo funkcijų perdavimą.

Iššūkius galime įveikti tik būdami vieningi ir dirbdami kartu!


Informacija ir nuotraukomis pasidalijo Marius Čiurlionis

SAM slaugos ir ilgalaikės priežiūros skyriaus patarėjasAušra Volodkaitė diskusijoje kalbėjo, kad universitetai, kolegijos puikiai paruošia slaugytojus, kurie yra laukiami įstaigose, tačiau būtina keisti požiūrį darbo vietose ir įstaigose, įvertinti, kad slaugytojai yra pilnateisiai paciento priežiūros komandos nariai, o ne pagalbinis personalas. Taip pat kalbėjo apie būtinybę užtikrinti karjeros galimybes slaugytojams, panaudoti praktikoje magistro studijas baigusių slaugytojų žinias bei gebėjimus, suteikti profesijai daugiau autonomijos, sprendimų priėmimo teisę, reglamentuoti darbo krūvius ir be abejo- orų darbo užmokestį.
38 views

Comments


bottom of page