top of page

VLK Seimas patikslino 2021 metų PSDF biudžetąSeimas priėmė 2021 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pakeitimus, kuriais buvo patikslintos jo įplaukos, išlaidos ir numatomi lėšų likučiai. Pokyčių poreikį paskatino koronaviruso infekcijos valdymo aktualijos.

Finansų ministerijos atnaujintas ekonominės raidos scenarijus 2021–2024 metams, numatantis spartesnį, nei planuota, ekonomikos augimą, sudarė sąlygas 109 mln. eurų padidinti PSDF biudžeto įplaukas: 72 mln. eurų didinama „Sodros“ administruojamų privalomojo sveikatos draudimo įmokų suma, 37,2 mln. eurų – papildomai iš valstybės biudžeto skiriamos lėšos PSDF biudžeto rezervui atstatyti. Iš viso patikslinto PSDF biudžeto įplaukas sudaro beveik 2,6 mlrd. eurų.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) teigimu, patikslinti PSDF biudžetą prireikė išaugus lėšų, reikalingų medicinos įstaigų darbuotojų, dirbančių su Covid-19 liga sergančiais pacientais, padidinto darbo užmokesčio kompensavimo poreikiui. 2021 m. biudžete šiam tikslui buvo numatyta 45,6 mln. eurų. Tačiau jie buvo panaudoti kur kas anksčiau – pastaruoju metu šiam tikslui buvo naudojamos PSDF rezervo pagrindinės dalies (37,2 mln. eurų) lėšos. 2021 m. birželio 22 d. duomenimis, be planinių 45,6 mln. eurų, iš pagrindinės PSDF rezervo dalies minėtoms kompensacijoms jau išleista 30,7 mln. eurų. Taigi, išaugusios PSDF biudžeto įplaukos ir dalies išlaidų perskirstymas leis 37,5 mln. eurų padidinti planines lėšas, reikalingas gydymo įstaigų padidintiems darbuotojų, dirbančių su sergančiaisiais COVID-19 liga, atlyginimams kompensuoti ir atstatyti panaudotą PSDF biudžeto rezervą.

VLK primena, kad darbuotojams, dirbantiems su ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais, ir sveikatos priežiūros specialistams, vykdantiems prevenciją užkrečiamųjų ligų židiniuose, papildomai nuo 60 iki 100 procentų didesnės mėnesio algos mokamos vadovaujantis Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymu.

Visoje Lietuvoje antrasis karantinas buvo įvestas 2020 metų lapkričio 7 dieną, spalį jis galiojo tik atskirose savivaldybėse. Per šį laikotarpį gydymo įstaigų darbuotojų padidintam darbo užmokesčiui kompensuoti iš PSDF jau pervesta 86 mln. eurų – gerokai daugiau nei buvo numatyta.

Pirmojo karantino metu 2020-ųjų kovo-birželio mėnesiais kompensuojant gydymo įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio padidinimo sąnaudas, iš PSDF rezervo sveikatos apsaugos ministro įsakymais iš viso buvo skirta 24,5 mln. eurų arba vidutiniškai po 7,6 mln. eurų kas mėnesį. Antrojo karantino metu mėnesio lėšų poreikis šiam tikslui gerokai išaugęs ir vidutiniškai lapkričio– balandžio mėnesiais siekė 13,8 mln. eurų.

PSDF biudžeto korekcijos užtikrins, kad karantino metu gydymo įstaigų darbuotojams už jų darbą su sergančiaisiais Covid-19 liga ir toliau laiku būtų mokami padidinti atlyginimai.

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.

7 views

Comments


bottom of page