top of page

VLK: Darbą pradeda nauja Privalomojo sveikatos draudimo taryba


Privalomojo sveikatos draudimo tarybai (PSDT) ir toliau vadovaus sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas. Toks sprendimas buvo priimtas po vakar vykusio balsavimo pirmame naujosios sudėties PSDT posėdyje.


Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasveikino tarybą, kuri jau anksčiau buvo patvirtinta naujos sudėties. Kaip visuomet, taip ir šįkart tarybą sudaro 15 narių: Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Finansų ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos ir Valstybinės ligonių kasos atstovai, penki darbdavių ir penki apdraustųjų atstovai. Tokiu būdu formuojant tarybą užtikrinama, kad būtų vienodai ir lygiateisiškai atstovaujamos visos suinteresuotos pusės.(VLK nuotr.)

Tarp apdraustųjų atstovų artimiausius dvejus metus taryboje dirbs pacientų bei pensininkų ir neįgaliųjų interesus ginančių organizacijų atstovai. Taip pat Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos bei sveiką gyvenseną propaguojančių organizacijų atstovai. Tuo tarpu darbdavių interesams atstovaus tarybos nariai iš Lietuvos savivaldybių asociacijos, darbdavių organizacijų bei asmens sveikatos priežiūros įstaigų organizacijų ir darbuotojų atstovai.

PSDT nariu gali būti tik nepriekaištingos reputacijos žmogus ir ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės, t. y. ne ilgiau nei ketverius metus.

Ši taryba yra kolegiali patariamoji institucija, kurios sudėtį ir nuostatus tvirtina sveikatos apsaugos ministras. PSDT svarsto perspektyvinius ir einamuosius privalomojo sveikatos draudimo uždavinius, teikia siūlymus SAM dėl sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, sąrašo. Taip pat taryba teikia išvadą dėl šio biudžeto projekto, siūlymus dėl privalomąjį sveikatos draudimą reglamentuojančių teisės aktų ir kt.

Plačiau susipažinti su PSDT veikla, nutarimais, pateikti siūlymus galima čia.Ligonių kasos kviečia:

  • Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ

  • Sekti mūsų įstaigos veiklą LinkedIn: https://tinyurl.com/2sxfh66j

  • Pamatyti naujausias nuotraukas Instagram: https://goo.gl/tXvpXr

  • Žiūrėti vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2

  • Sekti išskirtinius infografikus Flickr: https://goo.gl/bGtZg2

  • Rūpimus klausimus pateikti info@vlk.lt arba +370 5 232 2222.

VLK informacija

8 views

コメント


bottom of page