top of page

VDU mokslininkų atliktas COVID-19 sukeltos krizės valdymo politikos įgyvendinimo tyrimasDalinamės Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto mokslininkų vykdytų tyrimų ir analizės rezultatais. Mokslininkai atliko COVID-19 krizės valdymo politikos įgyvendinimo analizę Lietuvos savivaldybėse asmens sveikatos ir socialinių paslaugų srityse. Moksliniame projekte dirbo: Gintaras Šumskas, Jaroslav Dvorak, Remigijus Civinskas (projekto vadovas).

Atlikę tyrimą mokslininkai teikia šias rekomendacijas:


  • Turėtų būti geresnė komunikacija (informavimas, konsultavimas) tarp krizės valdymo centrų ir savivaldybių.

  • Reikėtų įvertinti krizės pamokas ir parengti savivaldybių informavimo – konsultavimo planą.

  • Aiškiau teisės aktuose ir priimant sprendimus (strateginius, operacinius) apibrėžti savivaldybių atsakomybes.

  • Nenumatyti jų perteklinės kontrolės.

  • Skiriant atsakomybes naudotis konsultavimusi, savivaldybių įtraukimu atsižvelgiant į didelį savivaldybių nepasitikėjimą centro valdžiomis, legalistinę tradiciją ir kitus nepalankius kultūrinius veiksnius.

  • Stiprinti koordinavimo mechanizmus.


Ataskaita ir rekomendacijas galima parsisiųsti iš VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto MDF interneto svetainės, paspaudus nuorodą (laikmenos yra patalpintos pristatymo apačioje). http://pmdf.vdu.lt/pmdf-mokslininku-mokslinis-projektas-covid19-sukeltos-krizes-valdymo-istyrimui/ kur pateikiama daugiau detalios informacijos. Atsakymai į iškylančius klausimus ir informacija telefonu nr. (+370) 612 42729.


30 views

Comentarios


bottom of page