top of page

Valdybos posėdyje – kuriamos kairiosios partijos atstovai


Gegužės 27 d, įvykusiame LPSK valdybos posėdyje kuriamos kairiosios partijos „KArtu Kairiųjų aljansas“ atstovai pristatė partijos pagrindines vertybes, principus, tikslus. Kairieji aktyvistai jau prieš trejetą metų susibūrė į judėjimą, tačiau pamatę, jog esamos partijos neatstovauja kairei, nusivylę Socialdemokratų vykdoma politika nusprendė, kad realiausiai tikslų pasiekti galima tik įkūrus politinę partiją.


Partijos pirmininkės pavaduotojas Žygimantas Menčenkovas sakė, jog partijos vienas tikslų – atstovauti darbuotojams, siekiamybė – ekonominė demokratija, todėl glaudus bendradarbiavimas su profesinėmis sąjungomis yra labai svarbus. „Mūsų intencija – pasitikrinti, ar mūsų idėjos, mūsų teiginiai yra priimtini profesinėms sąjungoms, ar galime rasti bendros veiklos bei priemonių įgyvendinti tikslams“, – sakė vienas partijos steigėjų Henrikas Žukauskas.


LPSK pirmininkė Inga Ruginienė informavo, jog Trišalės tarybos posėdyje gegužės 28 d. jau bus svarstomas minimalios mėnesio algos (MMA) kėlimo klausimas. Lietuvos bankas jau paskaičiavo, kiek MMA gali būti kitais metais: pagal prognozuojamą vidutinį darbo užmokestį MMA kitais metais turėtų būti 1070 eurų.


Valdybos nariai informuoti apie sudėtingas derybas su verslo atstovais dėl vadinamojo gynybos mokesčio, tam tikri pasiūlymai, išėję iš šio formato, nugulė Finansų ministerijos pasiūlymuose. I. Ruginienė pasidžiaugė, jog pavyko sustabdyti idėją didinti pridėtinės vertės mokestį, tačiau planuojama padidinti kuro akcizą. Ir tai prie jau užprogramuoto kilimo kitais metais dėl jau priimto „žaliųjų“ kuro akcizų paketo. Daugiau apie gynybos mokestį – čia.


I. Ruginienė informavo, kad dėl Seimo nario Viliaus Semeškos iniciuoto Profesinių sąjungų įstatymo pakeitimo Vyriausybė priėmė neigiamą išvadą, kaip ir Trišalė taryba: tikslui pritariama, projektui – ne. Gegužės 28 d. projektas bus svarstomas Seimo Žmogaus teisių komitete, kurio posėdyje bus ir LPSK atstovai.


LPSK pirmininkė informavo apie projekto Migrint veiklas, vienas jų – nuotolinės konsultacijos, taip pat – birželio 20 d. numatyta konferencija-mokymai.


Posėdžio pabaigoje I. Rugienė padėkojo už gana gausų dalyvavimą Gegužės 1-osio eitynėse ir mitinge.

6 views

Comments


bottom of page