top of page

TST Kongreso naujienos. paskutinė Kongreso diena pateikė siurprizų


Nuotraukų šaltinis - Tarptautinė slaugytojų Taryba


Paskutinę TST kongreso dieną buvo didelė garbė sulaukti Kanados ministro pirmininko Justino Trudeau vizito! Ponas Trudeau padėkojo slaugytojams ir sakė, kad TST vaidmuo atstovaujant 28 milijonams pasaulio slaugytojų yra svarbesnis nei bet kada anksčiau. Jis įvertino ir gyrė slaugytojų bendravimo įgūdžius, pagalbą šeimoms susidoroti su liga, holistines žinias ir gebėjimą skatinti asmenų ir bendruomenių sveikatą bei gerovę. Tačiau jis sakė, kad slaugytojos nusipelno daugiau nei pagyrimo už pastangas.


„Pandemijos metu daug laiko praleidome sakydami, kad jūs buvote didvyriai – nes esate tikri didvyriai. Bet gražūs komplimentai nuomos neapmoka. Jie nesuteikia jums daugiau savarankiškumo ir nesutrukdo patirti perdegimą.


Pristatytas naujas ICN logotipas!

Kongreso uždarymo ceremonijoje pristatėme naują TST logotipą ir naują vizualinį identitetą, atspindintį mūsų įsipareigojimą nuolat tobulėti, kad būtų geriau aptarnaujama pasaulinė slaugytojų bendruomenė. Naujasis logotipas yra moderni TST paveldo ir vertybių interpretacija, apimanti slaugytojos, TST veiklos pasaulinio masto ir amžinosios Florence Nightingale lempos liepsnos atvaizdą.

Pirmojoje liepos 5 dienos plenarinėje sesijoje buvo nagrinėjamas itin svarbus slaugos vaidmuo konfliktų ir nelaimių zonose. Į sesiją, kurią moderavo TST generalinis direktorius Howardas Cattonas, buvo tiesioginis srautas iš Ukrainos, išklausyta Kateryna Balabanova, Ukrainos vyriausybės vyriausioji slaugos pareigūnė, kuri pasidalino Ukrainos sveikatos ministro Viktoro Liashko pareiškimu; ir Maggie Langins, PSO Europos slaugos ir akušerijos politikos patarėja. Vaizdo įrašai iš priešakinių konfliktų ir nelaimių zonų visame pasaulyje parodė neįtikėtiną slaugytojų, tokių kaip Sudano slaugytojų organizacijos prezidentas Mowafagas Hassanas Hashimas, drąsą; taip pat kalbėjo Wais Qarani, Afganistano slaugos ir akušerijos tarybos pirmininkas; Tatjana Černyšenko, Ukrainos nacionalinės slaugytojų asociacijos prezidentė: ir April, slaugytoja lektorė, toliau slauganti gyventojus per karinį perversmą Mianmare.


Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio komiteto vyriausiasis slaugytojas Filippo Gatti ir MSF Belgium techninės klinikinės slaugos referentė Dorothy Wuyep taip pat pasidalijo slaugos patirtimi nelaimės ištiktose vietovėse, o Turkijos nacionalinė slaugos asociacija papasakojo apie savo patirtį po niokojančio žemės drebėjimo 2023 m. vasario 6 d., nusinešusio daugiau nei 50 000 žmonių.Lenkijos slaugytojų asociacija surengė simpoziumą, kuriame buvo nagrinėjama slaugos raida Ukrainoje ir būdai, kaip stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą su slaugytojomis, nukentėjusiomis nuo karo.Pasaulinės strateginės slaugos ir akušerijos kryptys


2023 m. TST kongresas vyksta 2021–2025 m. pasaulinių strateginių slaugos ir akušerijos krypčių vidurio taške. PSO vyriausioji slaugytoja dr. Amelia Latu Afuhaamango Tuipulotu moderavo pagrindinę sesiją šiandien, kurioje pagrindinis dėmesys buvo skiriamas dabartinei pasaulinei slaugos ir akušerijos darbotvarkei ir žvelgė į būsimą įrodymų, reikalingų siekiant užtikrinti, kad slaugytojai ir akušeriai išnaudotų visas savo galimybes siekiant visuotinės sveikatos apsaugos. PSO slaugos ir akušerijos centrai, atsakingi už pažangą įvairiuose regionuose, pasidalijo savo perspektyvomis ir konkrečia praktika, kaip plėtoti Pasaulinės strateginės slaugos ir akušerijos kryptis regioniniu lygmeniu.


Slaugytojų gerovė


Viena iš trijų pagrindinių sesijų buvo skirta slaugytojų sveikatai ir gerovei. Posėdyje, kurį vedė Kanados vyriausiasis slaugytojas Leighas Chapmanas, pranešimus skaitė José Eduardo Carvajal Obando, Kostano Rikos sveikatos ministerijos patarėjas slaugai ir Blake'as Smithas, Amerikos vyrų slaugos asociacijos direktorių valdybos narys. Sesijoje buvo pristatytos pagrindinės strategijos, skirtos palaikyti slaugytojų sveikatą ir gerovę.informacija pateikta pagal TST naujienlaiškio medžiagą3 views

Commentaires


bottom of page