top of page

TST Kongrese apsilankė Kanados Ministras pirminkas ir kalbėjo slaugytojams

Tarptautinės slaugytojų tarybos naujienos


Monrealis, Kanada; 2023 m. liepos 5 d.


Monrealyje, Kanadoje vykstančiame TST Kongrese netikėtai apsilankė Kanados ministras pirmininkas J. Trudeau, kuris gyrė slaugytojus už unikalius įgūdžius, drąsą ir darbą sunkiais laikais.


Ponas Trudeau padėkojo slaugytojams ir sakė, kad TST vaidmuo atstovaujant 28 milijonams pasaulio slaugytojų yra svarbesnis nei bet kada anksčiau.

„Šiuo laiku, kol vis dar lipame iš niokojančios pandemijos, kai Ukrainoje ir kitur vyksta ginkluoti konfliktai, apie ką jūsų ICN generalinis direktorius Howardas Cattonas kalbėjo anksčiau, kai klimato kaita kelia pavojų žmonių sveikatai, Tarptautinė slaugytojų taryba yra svarbesnė nei bet kada anksčiau.Kanados ministro pirmininko kalba TST Kongrese


„Noriu padėkoti už jūsų pastangas, drąsą ir atsidavimo jausmą. Pandemijos metu išgyvenote keletą nepaprastai sunkių metų, o sveikatos priežiūros sistema vis dar patiria didelį spaudimą.


„Reikia daug atsidavimo dirbti po 12 valandų pamainas, dieną ir naktį, o kartais net neturint laiko pailsėti. Jūsų darbas reikalauja daug pastangų ir mums pasisekė, kad turime jus, nes esate nepakeičiami mūsų sveikatos sistemoje.

J. Trudeau įvertino ir gyrė slaugytojų bendravimo įgūdžius, pagalbą šeimoms įveikiant ligas, holistines žinias ir gebėjimą skatinti asmenų ir bendruomenių sveikatą bei gerovę. Tačiau jis sakė, kad slaugytojai nusipelno daugiau nei pagyrimo už pastangas.


„Pandemijos metu daug laiko praleidome sakydami, kad jūs buvote didvyriai – nes esate tikri didvyriai. Bet gražūs komplimentai nuomos neapmoka. Jie nesuteikia jums daugiau savarankiškumo ir nesutrukdo jums perdegti.


Premjeras sakė, kad Kanados federalinė vyriausybė remia šalies sveikatos priežiūros darbuotojus ir pacientus, įskaitant aktyvią sveikatos apsaugos darbuotojų koaliciją, kuri teikia patarimus, kaip spręsti sistemos darbuotojų iššūkius, ir paskirdama naują vyriausiąją valstybės slaugos pareigūnę - dr. Leigh Chapman.


„Pati būdama registruota slaugytoja ir turėdama pirmąją patirtį, dr. Chapman teikia strateginius patarimus įvairiais klausimais, įskaitant darbo resursų planavimą, ilgalaikę priežiūrą, priežiūrą namuose, paliatyviąją priežiūrą, psichinę sveikatą, medžiagų vartojimą ir praktikos apimtis. Tai labai svarbus vaidmuo ir esame dėkingi, kad turime ją kartu.


Ponas Trudeau sakė kalbėjęs su slaugos studente, kuri jam pasakė, kad yra susirūpinusi, kad tiek daug patyrusių slaugytojų palieka profesiją, ir susirūpinusi dėl savo gerovės, nes jai baigus slaugos mokyklą trūksta patyrusių mentorių.


Jis sakė, kad Kanada skiria papildomų išteklių sveikatos priežiūrai, daugiausia dėmesio skirdama pirminei sveikatos priežiūrai, sveikatos priežiūros darbuotojams, psichikos sveikatai ir informacijai, ir tikisi pamatyti konkrečius rezultatus.


„Kaip šios investicijos padės slaugos personalui? Šeimos gydytojų ir slaugytojų dėka žmonės galės gauti pirminę sveikatos priežiūrą. Šeimos sveikatos komandos geriausiai pažįsta savo pacientus; jie yra žmonių kelias į sveikatos priežiūros sistemą. Su veiksmingesne pirmine priežiūra galime išvengti greitosios pagalbos tarnybų perkrovos ir sumažinti slaugytojų krūvį.


„Turime pasirūpinti, kad slaugytojai nebūtų taip išsekinti, kad vienintelis pasirinkimas būtų palikti šią profesiją, kurią pasirinkote ir kurią mylite. Per pastaruosius metus girdėjau per daug širdį draskančių istorijų apie slaugytojus, kurie vis dar myli savo darbą, bet turi išeiti, nes jaučia, kad nevykdo savo darbo teisingai: jie yra per silpni ir tiesiog per daug apkrauti. Tai turi baigtis.


„Taigi, turime patobulinti įdarbinimo ir išlaikymo strategijas, mums reikia daugiau mokymo galimybių ir pagalbos studentams. Siekdama tai paremti – ir kaip kitą priemonę nuo mūsų 200 milijardų dolerių investicijų – mūsų (Kanados) Vyriausybė padidino ir išplėtė paskolų atleidimą slaugytojams, dirbantiems kaimo ir atokiose bendruomenėse. Dėl to slaugytojai gali gauti iki 30 000 USD dydžio paskolos atleidimą.


Ponas Trudeau sakė, kad Kanados vyriausybė daro daugiau dėl psichikos sveikatos paslaugų, kad pašalintų tabu, susijusius su psichikos sveikata, o tai leidžia daugiau žmonių kalbėti apie savo psichikos sveikatos problemas ir įveikti krizes, gaunant geresnę paramą ir kitas paslaugas.


„Slaugytojai dažnai yra priekinė darbuotojų linija gelbsti gyvybes kiekvieną dieną, ir jūs geriau nei bet kas žinote, kad nėra paprastų sprendimų ir kad lengvi šūkiai šių problemų neišspręs.


Premjeras kalbėjo apie patobulintą pacientų duomenų stebėjimo sistemą ir nacionalinę slaugos duomenų bazę, leidžiančią keistis informacija apie slaugytojo registracijos ir licencijavimo istoriją.


Jis sakė, kad slaugytojų profesija sensta, o vyriausybė sprendžia slaugytojų trūkumą gerindama išlaikymą ir palengvindama užjūrio slaugytojų įdarbinimą, kad jie galėtų užsiregistruoti ir dirbti Kanadoje.


Ponas Trudeau sakė, kad jis ir jo kolegos kanadiečiai didžiuojasi savo universalia viešąja sveikatos priežiūros sistema ir kad slaugytojai yra geriausi gynėjai, padedantys tobulinti sistemas visame pasaulyje, „nes jūs esate viso to esmė. Niekas taip nežiūri į sveikatos priežiūros sistemų pulsą kaip jūs".

„Darbas, kurį atliekate kasdien, pacientų gelbėjimas, žmonių gelbėjimas išlaikant juos dėmesio centre, aptarnavimas, atsidavimas, pagarba, meilė kitiems, kuriuos kiekvieną dieną parodote čia, Kanadoje ir visame pasaulyje, verčia mus jausti pagarbą, didelę skolą ir įsipareigojimą būti su jumis ir užtikrinti, kad galėtumėte toliau dirbti tą nepaprastą darbą, kurį darote. Čia namuose ir visame pasaulyje. Labai ačiū."


TST informacija
Nuotraukoje - TST atsakingasis sekretorius H. Catton, Kanados Ministras pirmininkas J. Trudeau, TST prezidentė P. Cipriano.

12 views

Comentarios


bottom of page