top of page

TST Kongresas: Lyderystės guru aiškino slaugytojams, koks yra raktas į gerą lyderystę


Monrealis, Kanada; 2023 m. liepos 4 d.


TST kongrese organizuota lyderystės meistriškumo klasė, kurią surengė pasaulinio garso įkvepiantis pranešėjas Simonas Sinekas ir Kanados vyriausioji slaugytoja Leigh Chapman.


Meistriškumo klasėje, kurią vedė TST vyriausiojo slaugos pareigūno pavaduotojas Davidas Stewartas, ponas Sinekas teigė, kad sveikatos priežiūros sistemos atsilieka nuo įmonių pasaulio 10 ar 15 metų, kai tenka įgyvendinti naujausią lyderystės teoriją.


Ponas Sinekas, pasirodęs vaizdo konferencijos metu sakė, kad per daugelyje šalių sveikatos priežiūra rūpinasi žmonės, neturintys sveikatos priežiūros darbuotojų patirties, o pirmasis lyderių prioritetas turėtų būti rūpinimasis tais žmonėmis.


Jo teigimu, slaugytojai lyderystę turėtų vertinti kaip praktiką, kurią reikia nuolat tobulinti.

„Galite būti tokiu lyderiu, kokio norėtumėte turėti. Vadovavimas yra praktika, ir jūs turite nuolat mokytis. Svarbu turėti empatiją ne tik savo pacientams, bet ir vienas kitam. Turėtumėte perskaityti knygas apie lyderystę, jas aptarti ir įkurti knygų klubą. Jūs gausite naujų lyderystės įrankių. Vyresnieji lyderiai taip pat turėtų tobulinti savo vadovavimo praktiką.


Dr Chapman sakė, kad labai svarbu pripažinti, koks svarbus yra jų darbas: „Turime matyti, kad mūsų darbas yra transformuojantis. Jei būsime orientuoti į pacientų poreikius, priimsime gerus sprendimus.


Ponas Sinekas sakė, kad lyderiams svarbu būti realistams, o ne apsimesti, kad viskas klostosi be problemų.


"Optimizmas nėra naivus, bet nereikia apsimesti, kad viskas puiku. Turime būti realistai. Jei vadovas apsimeta, kad viskas yra tobula, darbuotojai nesijaus galintys pasakyti, kada viskas klostosi ne taip.


Jis sakė, kad lyderiai turi būti empatiški ir parodyti, kad jiems rūpi žmonės, už kuriuos yra atsakingi.


„Kai rūpinamės vieni kitais, pacientai bus prižiūrimi. Paklauskite vieni kitų, ar jums viskas gerai – žinoti, kad kažkam rūpi, labai svarbu.


S. Stewartas sakė, kad slaugytojai turėtų skirti laiko sustoti ir apmąstyti, kas atsitiko, ypač trauminėse situacijose, pavyzdžiui, kai pacientas miršta po bandymo gaivinti ir kai personalas linkęs pereiti prie kitų užduočių.


Ponas Sinekas sakė, kad COVID buvo labai sunkus slaugytojams, be to, dėl to visi buvo labiau susimąstę, nes pandemija kėlė daug baimės.

„Staiga mes labai susirūpinome vienas dėl kito. Tikiuosi, kad žmonija tai tęs ir po pandemijos. Tereikia vieno žmogaus, kuris pasakytų: „Aš tave supratau“. Pasakyti, kad nesate vienas yra galingiausias dalykas, kurį galite pasakyti bet kam. Mums daromas didelis spaudimas. Mes žinome apie sąžiningumą, bet būdami net vieno žmogaus palaikomi įgyja drąsos daryti tai, kas teisinga.


Ponia Chapman, kuri buvo paskirta praėjusiais metais ir daug laiko praleido keliaudama po Kanadą, kad galėtų kalbėtis su praktikoje dirbančiais slaugytojais, sakė, kad slaugytojai yra labai pažeidžiami: „Kalbėdami apie slaugytojus, mes siekiame atsparumo, bet turėtume pripažinti savo pažeidžiamumą. . Mes visi esame slaugytojai; mums reikalingą pokytį galime pasiekti tik būdami kartu“.


Ponas Sinekas sakė, kad jam nepatinka vartoti terminą psichikos sveikata: veikiau jis kalba apie „psichinę būklę“.„Žmonės turėtų dirbti su savo protu, tiesiog mes daugiau dirbame su savo fizine forma. JK kariuomenėje jie turi „psichikos sveikatos padalinius“ – psichologus ir psichiatrus, kurie rūpinasi sveikatos priežiūros darbuotojais, kurie dirba kovinėmis sąlygomis. Kodėl mums to neturėti sveikatos priežiūros srityje? Jūs taip pat dirbate kovinėmis sąlygomis.Ponas Sinekas pasiūlė, kad sveikatos priežiūros darbuotojams reikia lyderystės mokymo programos:


„Yra galimybė užpildyti tą spragą. Lyderystės turėtų būti mokoma pradiniame mokyme. Slaugytojo įgūdžiai skiriasi nuo vadovo įgūdžių. Vadovavimas – tai ne tik valdymas– tai rūpinimasis tais, kurie yra atsakingi. Lyderystės darbas – matyti, kaip aplinkiniai kyla aukštyn, paruošti vienas kitą sėkmei. Tai tarsi būti tėvais. Vadovai turi vaikščioti ir matyti žmones, kurie daro tai, kas teisinga, o ne tai, kas neteisinga.


Dr. Chapmanas sakė, kad naujiems šios profesijos dalyviams reikia mentorių paramos. „Turime atpažinti studentų ir naujų slaugytojų teikiamas dovanas ir jų įžvalgas. Mums jų reikia darbuotojų atsinaujinimui.


Stewarto paklaustas, kaip palaikyti vienas kitą, J. Sinekas atsakė: Aš turiu taisyklę – niekada neverkti vienam, nes kai stengiamės viską daryti vieni, tada vienatvė didėja. Reikia viskuo dalinti su draugais, reikia būti kartu su žmonėmis.


Pagal TST informaciją , www.icn.ch

4 views

Comments


bottom of page