top of page

TST Kongresas. Lyderystė

Updated: Jul 7, 2023

Liepos 4 d. pirmosios temos buvo skirtos lyderystei.


Plenarinė sesija buvo švietėjiška sesija, kurioje dėmesys buvo sutelktas į įkvėpimo meną ir skatinančius pokyčius slaugytojo profesijoje bei platesnėje sveikatos priežiūros srityje. Sesijoje, kurią vedė ICN vyriausiojo slaugytojo pavaduotojas Davidas Stewartas, buvo pateikta unikalių Simono Sineko įžvalgų apie lyderystę ir motyvaciją, suteikiant slaugytojų vadovams ir sveikatos priežiūros specialistams neįkainojamų įrankių, leidžiančių įgalinti savo komandas ir pakeisti sveikatos priežiūrą. Plenarinės sesijos pranešėjai kartu su Davidu scenoje pasidalijo savo patirtimi vadovaujant nacionalinėms slaugos iniciatyvoms ir aptarė esminius aspektus kuriant naujovių ir kompetencijų ugdymo slaugoje.Plenarinio posėdžio tema buvo geresnės ateities kūrimas šiandien. Moderavo TST generalinis direktorius Howardas Cattonas, dalyvavo pranešėjai Davidas Beasley, buvęs JT Pasaulio maisto programos vykdomasis direktorius; Mickey Chopra, Pasaulio banko pasaulinės sveikatos mitybos ir gyventojų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo lyderis, ir Luwei Pearsonas, UNICEF motinų ir naujagimių sveikatos asocijuotas direktorius. Dalindamiesi pavyzdžiais, kaip slaugytojai buvo atsako į pasaulines krizes priešakyje, pranešėjai apibūdino strategijas ir veiksmų žingsnius, kaip toliau įgalinti ir remti slaugytojus, kaip pokyčių agentus, novatorius ir tvarių sprendimų šalininkus.


Šią popietę buvo surengtas simpoziumas apie Pasaulinį slaugos lyderystės institutą, kuriam vadovavo GNLI direktorė Diana Mason ir kuriame dalyvavo įvairių regionų GNLI mokslininkai. Buvo surengtas simpoziumas apie ekonominę slaugytojo profesijos ir praktikos vertę, kurioje buvo nagrinėjama, kaip slaugos politikos įtaką darantys asmenys gali sustiprinti reguliavimo paskatas ir skirti finansavimą, kad būtų skatinama didelės vertės slaugos priežiūra.


Meistriškumo klasėje, kurią vedė Kanados sveikatos koledžas, vienas iš dviejų didžiausių sveikatos priežiūros lyderystės ugdymo teikėjų Kanadoje, buvo nagrinėjami pagrindiniai lyderystės organizacijos bruožai ir būdai, kaip padidinti lyderystės integraciją ir efektyvumą.


Lygiagrečiai vykusių sesijų lyderystės tema buvo apie slaugos lyderystę formuojant politiką; ir vienas ispanų kalba apie vadovavimą slaugai ir sveikatos priežiūros ateities formavimą.

Žmogiškieji ištekliai


Pietryčių Azijos sesijoje buvo nagrinėjami iššūkiai, su kuriais susiduria slaugytojų profesija regione ir kaip politiniai konfliktai ir krizės dar labiau padidina slaugytojų darbo jėgos trūkumą. Sesijoje dalyvavo Šri Lankos slaugytojų asociacijos prezidentas Sudathas Warnakulasuriya, K.C. Takma, Nepalo Tribhuvano universiteto Medicinos instituto dekano padėjėjas ir Dileep Kumar, Indijos slaugos tarybos prezidentas.


Pirmoje pagrindinėje dienos sesijoje, kurią vedė daktaras Jamesas Buchanas, buvo nagrinėjamas slaugos darbuotojų skaičiaus augimas ir išlaikymas. pranešėjos buvo Linda Silas, Kanados slaugytojų sąjungų federacijos prezidentė ir Fely Marylin Lorenzo, Filipinų aukštojo mokslo komisijos pirmininkė.


Šiandien vykusioje antrojoje politikos kavinėje delegatai aptarė TST leidinio „Recover to Rebuild: Investing in the Nursing Workforce for Health System Effectiveness“ išvadas.


Lygiagrečių sesijų metu buvo nagrinėjami sveikatos priežiūros darbuotojų iššūkiai ir sprendimai; įrodymais pagrįsta praktika; slauga ir socialiniai sveikatos veiksniai; ir slaugos darbuotojų įdarbinimas bei išlaikymas.


Parengta pagal TST medžiagą www.icn.ch


7 views

Comments


bottom of page