top of page

TST Kongresas. Kalbėjo PSO Generalinis direktorius

Dr Tedros paskelbė naują ataskaitą apie pasaulio slaugos būklę.
Kongreso dalyviai liepos 3d. išklausė PSO generalinio direktoriaus dr. Tedroso pranešimą. Tedros vaizdo žinutėje paskelbė, kad 2025 m. bus paskelbta nauja Pasaulio slaugos būklės ataskaita. TST vadovai ragino slaugytojų asociacijas dalyvauti renkant šios svarbios ataskaitos duomenis ir įspėjo apie grėsmes pacientų saugai, jei pagalbiniai darbuotojai bus įtraukti į registruotų slaugytojų skaičių.


TST parengtas pranešimas spaudai šia tema ČIA (anglų k.)Lyčių lygybė ir kitokia nelygybė


Plenariniame posėdyje Kongreso dalyviai turėjo galimybę dalyvauti įkvepiančioje plenarinėje sesijoje lyčių lygybės tema „Nuo moterų priespaudos iki galimybių visiems“. Sesija papasakojo Ednos Adan Ismail, įkvepiančios slaugytojos akušerės, aktyvistės ir pirmosios Somalio užsienio reikalų ministrės moters, gyvenimo ir darbo istoriją. Ji sakė: „Geriausia dovana, kurią galite padovanoti moteriai tokiose šalyse kaip aš, yra jų dukterų išsilavinimas“. Sesiją moderavusi TST pirmoji viceprezidentė Lisa Little priminė dalyviams remti TST /FNIF mergaičių vaikų švietimo fondą.
Dr Little taip pat vadovavo simpoziumui apie lyčių lygybę, o slaugos darbuotojai nagrinėjo slaugą ir moterų pažangą lyderystės srityje, tarpsekcinį feminizmą, smurtą ir priekabiavimą prieš moteris ir mažumas. Šiandien viename posėdyje taip pat buvo aptartas rasizmas ir sveikatos, gerovės ir teisingumo politika.


Parengta pagal TST informaciją www.icn.ch

1 view
bottom of page