top of page

Tarptautinę moters dieną Tarptautinė slaugytojų taryba (TST) teigia, kad investicijos į slaugą atneš naudos viso pasaulio moterims moterims ir mergaitėms


Ženeva, Šveicarija; 2024 m. kovo 8 d.

Tarptautinė slaugytojų taryba (TST) mini Tarptautinę moters dieną ragindama vyriausybes pripažinti investicijų į slaugytojus naudą pasaulio gyventojų sveikatos priežiūrai ir gerovei.


Šių metų Jungtinių Tautų Tarptautinės moters dienos kampanija „Investuok į moteris: paspartink pažangą“ atkartoja TST misiją remti ir investuoti į slaugytojus, siekiant užtikrinti, kad slaugytojai būtų pripažinti ir vertinami už unikalų indėlį visoms bendruomenėms .


Oficiali Tarptautinės moters dienos kampanijos tema „Įkvėpk įtraukties“ taip pat atitinka TST siekį maksimaliai padidinti slaugytojų veiksmingumą padedant joms užimti įtakingas pareigas, kurias eidami jie galėtų iš tikrųjų pakeisti kasdienį moterų ir mergaičių gyvenimą ir gyvenimą.


TST prezidentė dr. Pamela Cipriano sakė: „Slaugytojo profesija 90% atvejų yra moterų profesija, o slaugytojų teikiamos priežiūros paslaugos dažnai yra nepakankamai įvertinamos, nepripažįstamas didelis teigiamas ekonominis poveikis, kuriuo slaugytojos prisideda prie sveikatos priežiūros. Investicijos į slaugą atneša naudos ne tik slaugytojams ir jų prižiūrimiems pacientams, bet ir visų moterų ir mergaičių saugumui, orumui ir perspektyvoms.

„Tarptautinę moters dieną TST švenčia visų slaugytojų pasiekimus ir toliau stengiamės, kad pasaulis būtų sveikesnis ir saugesnis visai žmonijai.

„Šiandien būtų tinkama diena vyriausybėms pripažinti, kad investicijos į moteris, o ypač į slaugą, duoda naudos sveikatai, ekonomikaii ir visuomenei bei gerokai viršija pradines išlaidas. Mums reikia daug kartų daugiau slaugytojų, tiek moterų, tiek vyrų, kad patenkintume augančio pasaulio gyventojų poreikius; yra milijonai moterų, kurios noriai prisijungtų prie slaugytojų profesijos, jei tik būtų suteikta galimybė tai padaryti. Raginame vyriausybes tai pripažinti, kad pagaliau galėtume gauti naudos iš toliaregiškos investicijos į mūsų visų gerovę.


Tarptautinė moters diena apibūdinama kaip kolektyvinio pasaulinio aktyvumo ir šventės diena, kuri priklauso visiems, pasiryžusiems kurti moterų lygybę.

Atitinkama Jungtinių Tautų kampanija šiais metais sutelkia dėmesį į išlaidų trūkumą lyčių lygybės priemonėms įgyvendinti, ir šis trūkumas trukdo kurti klestinčią ir teisingą ekonomiką bei sveiką planetą ateities kartoms.

***


Tarptautinė slaugytojų taryba (TST) yra daugiau nei 130 nacionalinių slaugytojų asociacijų, atstovaujančių milijonams slaugytojų visame pasaulyje, federacija. Slaugytojų valdoma ir tarptautiniu mastu pirmaujanti slaugytoja, TST siekia užtikrinti kokybišką priežiūrą visiems ir patikimą sveikatos politiką visame pasaulyje.

Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su Gyorgy Madarasz, TST atstovu spaudai el. paštu madarasz@icn.ch

Tel.: +41 22 908 01 16


13 views

ความคิดเห็น


bottom of page