top of page

Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos


  • ETUC. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė nominuota užimti Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) viceprezidentės poziciją. Jos nominaciją į šias svarbias pareigas inicijavo Bulgarijos, Latvijos ir Estijos profesinių sąjungų konfederacijos. Daugiau – čia (liet).


  • Stebėjimas. Daugėjant automatiškai, pagal algoritmus, atliekamų procesų organizuojant darbą, atsiranda naujų stebėsenos formų, galimai kenkiančių darbuotojų ir profesinių sąjungų teisėms. Naujoje Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) inicijuotoje ir AlgorithmWatch (angl.) atliktoje studijoje profesinės sąjungos raginamos koncentruotis į praktinius patarimus ir konkrečių gairių kūrimą, kad jų atstovai būtų įgalinti spręsti automatizacijos iššūkius.


  • Moterys. Kovo 8-ąją minėta Tarptautinė moterų solidarumo diena. ITUC akcentavo būtinybę Naujam socialiniam kontraktui, kuris geriau įgalintų moteris pasaulyje ir būtų koncentruojamasi į lygybės, įtraukimo, taikos ir demokratines vertybes visuomenėse. Taip pat atkreiptas dėmesys į ypač sudėtingą moterų padėtį Ukrainoje, Irane, Afganistane bei priminta, kad, nepaisant visko, moterų lyderystė kuria gerus pokyčius pasaulyje. Daugiau – čia (angl.). Tuo metu ETUC atkreipė dėmesį į moterų saugumo problemą keliaujant į ir iš darbo. Daugiau – čia (angl.). Tuo metu LPSK minėjo šią dieną su performansu apie moterų solidarumą ir empatiją. Daugiau – čia.


  • Katastrofos. Nuo natūralių katastrofų neproporcingai daug nukenčia moterys. Ypač tai matoma besivystančiose šalyse. Viena iš priežasčių – dalyje šalių, kur moterys susiduria su daug apribojimų, moterys turi galimybių įgauti kur kas mažiau išgyventi reikalingų įgūdžių. Pavyzdžiui, išmokti plaukti arba tiesiog skaityti... Taip pat moterys kur kas dažniau atsakingos ir už vaikų, senolių ar sergančių giminaičių saugumą. Žinoma, didesnis ir neigiamas ekstremalių klimato reiškinių ekonominis poveikis. Daugiau apie tai Magdalena Sepúlveda straipsnyje čia (angl.).


  • Prevencija. Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija sveikina ketinimus susitarti dėl naujos konvencijos dėl globalios pandemijos prevencijos, pasiruošimo ir atsako jai. Apie tai planuojama diskutuoti per Pasaulio sveikatos organizacijos asamblėją gegužės pabaigoje. ITUC atkreipia dėmesį, kad žmonių saugumas bei pandemijos plitimas susiję ir su tinkamomis darbo ir socialinėmis sąlygomis, tad ruošiamoje konvencijoje svarbu kalbėti ir apie tai. Daugiau skaitykite čia (angl.).


  • Tunisas. Padėtis Tunise prasta: autokratiška valdžia, darbuotojams kenksmingos socialinės ir ekonominės politikos, grubus taikių protestų malšinimas, profesinių sąjungų narių suėmimai ir bandymai riboti kontaktus su užsienio profesinių sąjungų organizacijomis, ETUC generalinės sekretorės išprašymas iš šalies – tai tik dalis Tunise vykstančios krizės grimasų. Daugiau apie tai čia, čia (angl.).

18 views

Comments


bottom of page