top of page

Startuoja gydymo įstaigų bendradarbiavimo platforma


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) stiprina bendradarbiavimą tarp ministerijos, gydymo įstaigų ir savivaldybių. Pradėjo veikti specialiai tam skirta Nacionalinė bendradarbiavimo platforma, kurioje pakviesti dalyvauti savivaldybės, ligoninės, pirminės sveikatos priežiūros centrai ir visuomenės sveikatos biurai. Savivaldos ir gydymo įstaigų atstovai reguliariai dalinsis informacija, identifikuos ir spręs sisteminius ir situacinius sveikatos paslaugų klausimus.


„Gydymo įstaigoms labai nevienodai sekasi tiek organizuoti darbą, tiek teikti paslaugas pacientams. Viena iš priemonių pasitempti ir sumažinti šiuos netolygumus yra startuojanti Nacionalinė bendradarbiavimo platforma. Gerosios praktikos – kaip mažinti eiles, kaip gerinti gydytojų ir pacientų bendravimą, kaip organizuoti darbą ir didinti medikų saugumą – visi šie klausimai bus aptariami reguliariuose susitikimuose“, – nurodo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.


Skirtingų šalių bendradarbiavimas naudingas visoms pusėms. Pirmiausia, pritaikius šiuolaikinius komandinio darbo, vadybos ir informacinių technologijų sprendimus, taupomas laikas. Antra, puoselėjama organizacijų ir sveikatos bendruomenės kultūra: skatinama atvirai kalbėti apie problemas, sudaromos sąlygos mokytis vieniems iš kitų. Trečia, žinoti vieni kitiems kuo gyvenama – naudinga pačioms gydymo įstaigoms, nes neretai vienoms tenka tvarkytis su kitų veiklos procesų spragomis. Tai lengviau pašalinti kartu keliant klausimus ir ieškant sprendimų.


„Viena dažniausių pasitaikančių situacijų – tai skirtinga teisės aktų ir nutarimų interpretacija. Atsiranda platforma, kur tiek savivaldybės, tiek gydymo įstaigų atstovai iš pirmų lūpų galės išgirsti, kokie reikalavimai keliami, taip prisidedant prie greitesnio ir sklandesnio nuostatų perkėlimo į įstaigų gyvenimą“, – teigia ministras


Bendradarbiavimo vystymo platformos posėdžiai vyks trimis – nacionaliniu, regiono ir

savivaldybės – lygiais. Į juos bus įtraukiami viešųjų ir privačių sveikatos paslaugas teikiančių įstaigų bei savivaldybių atstovai. Posėdžiai bus organizuojami nuotoliniu būdu vieną kartą per mėnesį.


Susipažinti su Įsakymo dėl bendradarbiavimo sveikatinimo veiklos klausimais organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo projektu galite ČIA.


SAM Komunikacijos skyrius

10 views
bottom of page