top of page

Sostinėje įteikti „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai

https://vilnius.lt/lt/2022/04/28/sostineje-isdalyti-auksines-mediko-sirdies-apdovanojimai/





Po dvejų metų pertraukos surengtuose „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimuose Vilnius padėkojo 16 savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų – už kilnumą, atsidavimą, išgelbėtas gyvybes ir sveikatą.


„Nerimo ir baimės pandeminiu laikotarpiu kai kuriems iš mūsų pasisekė dirbti nuotoliniu būdu, o Jūs tuo metu, palikę savo šeimas, ištvermingai dirbote priešakinėse linijose, neskaičiuodami valandų ir energijos. Jūsų profesionalumas, padrąsinantis žvilgsnis, rankos paspaudimas padėjo išgyventi sunkias akimirkas. Padėkos žodžiai skrieja visiems čia esantiems ir turėjusiems likti darbe. Buvote vienintelė viltis, kad viskas bus gerai“, – „Auksinės medikų širdies“ apdovanojimų vakarą pradėjo Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė


Šiemet „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai įteikti gydytojams Raimondai Vanagaitienei, Ričardui Daunoravičiui, Vyteniui Keršui, Algirdui Utkui, slaugytojoms Danguolei Lankelienei, Valei Tubienei, Danutei Jagminienei, Jadvygai Ogonovskai, Linai Petkevičiūtei, Raimondai Stadalnikienei, Jūratei Mrazauskienei, akušerei Loritai Žanetai Venclovienei, administratoriams Vaidai Danielei, Renatai Šturienei, Rimvydui Turčinskui, Jolitai Jakutienei.

„Vienas žmogus mūsų darbe gali labai mažai. Svarbiausia – komanda ir komandinis darbas. Džiaugiuosi, kad visą laiką šalia manęs yra puiki ir kiekviename žingsnyje palaikanti komanda“, – sakė „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimą gavusi Centro poliklinikos bendrosios praktikos slaugytoja Valė Tubienė.


Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas akušeris ginekologas Ričardas Daunoravičius, atsiimdamas „Auksinę mediko širdį“, sakė: „Jaučiu kaip plaka auksinė širdis. Mums patikėta didžiausia gyvenime – gimimo – paslaptis. Šiuo apdovanojimu dalinuosi su visa Vilniaus miesto klinikine ligonine – čia gimsta 10 proc. visų Lietuvos naujagimių. Mažiausia naujagimė Lietuvoje svėrė 450 g ir tilpo delne, o šiemet ji baigė Vilniaus universitetą. Teko padėti gimti ir pačiam didžiausiam Lietuvos kūdikiui, svėrusiam 6800 g”.


„Gydytojo genetiko kelią pasirinkau visiškai atsitiktinai. Kad ir kaip būtų keista, mokykloje sunkiai supratau Mendelio dėsnius, bet likimas lėmė, kad štai – pats tapau gydytoju genetiku, ir dabar jau tenka dėstyti studentams ir aiškinti tuo pačius dėsnius. Kaip matote, gyvenimas kartais iškrečia pokštą ir jeigu vėl tektų rinktis – vėl rinkčiausi gydytojo genetiko kelią“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas genetikas Algirdas Utkus.


Antakalnio poliklinikos bendrosios praktikos slaugytojai Danguolei Lankelienei „Auksinė mediko širdis“ skirta už nuoširdų darbą, nepriekaištingą paslaugų teikimą, atsidavimą garbaus amžiaus, negalią turinčiam žmogui, taip pat už aktyvų dalyvavimą COVID-19 pandemijos valdyme.

Valė Tubienė, Centro poliklinikos bendrosios praktikos slaugytoja, apdovanota už aukštą profesinę kvalifikaciją, darbštumą, kolegų bei pacientų simpatijas. Taip pat už nuoširdų, sunkų darbą, atsakingą pareigų atlikimą, asmeninio laiko skyrimą vykdant Vilniaus miesto gyventojų vakcinavimą ekstremalios situacijos ir karantino metu, siekiant užkirsti kelią tolimesniam koronaviruso plitimui.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja Jadvyga Ogonovska apdovanota už nuoširdų, rūpestingą, kantrų ir empatišką darbą ir sveikatos priežiūros komandos lyderystę. Pacientų žodžiais – tai nuostabi auksinės širdies slaugytoja.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės akušerė Lorita Žaneta Venclovienė darbą sieja su didžiule atsakomybe, atjauta, empatija. Per ilgus darbo metus sukauptą patirtį noriai perduoda jaunoms šeimoms. Lorita atidi, paslaugi, kūrybinga. Diegiamas naujoves greit įsisavina ir taiko praktikoje.

Lina Petkevičiūtė, Vilkpėdės ligoninės slaugytoja ligonius slaugo jau 22 metus. Kolegų, ligonių ir jų artimųjų darbuotoja nuolat giriama už atsidavimą darbui, paslaugumą ir jautrią širdį. Slaugydama Lina užmezga glaudų, nuoširdų, pasitikėjimo ir supratimo kupiną kontaktą, išlaikant sergančiųjų orumą, padedant sukurti jaukią, namų šiluma dvelkiančią atmosferą palatose.


Vilniaus miesto klinikinės ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja Danutė Jagminienė labai jautrus ir nuoširdus žmogus, gebantis pagelbėti ne tik pacientams, bet ir kolegoms. Daugumą problemų išsprendžia padrąsinančiu žodžiu, profesionaliu patarimu. Danutė – slaugytoja iš širdies ir prigimties.

Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre 41 metus dirbanti psichikos sveikatos slaugytoja Raimonda Stadalnikienė mėgstama pacientų, kolegų. Ne tik puiki administratorė, bet ir profesionali, atidi, nuoširdi, mylinti savo profesiją ir pacientes slaugytoja.

Jūratė Mrazauskienė, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro vyresnioji anestezijos ir intensyvios terapijos skyriaus slaugytoja, charizmatiška asmenybė, skleidžianti gerą energiją kolektyve, motyvuojanti ir burianti skyriaus personalą savo darbštumu, sumanumu, pareigingumu bei tolerancija. 2015-aisiais kolektyvas išrinko ir apdovanojo Jūratę „Komandos siela“ nominacijoje.

Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės direktorius Rimvydas Turčinskas turi didesnę nei 20 metų vadovavimo darbo patirtį sveikatos priežiūros srityje ir „Auksine mediko širdimi“ apdovanotas vertinant nuolatinę ir nenuilstamą gydymo įstaigos plėtrą, novatoriškas vizijas ir įstaigos prestižo kėlimą, sąlygų pacientams bei darbuotojams gerinimą.

Vaida Danielė, Karoliniškių poliklinikos slaugos administratorė, apdovanota už atliktą grandiozinį darbą, organizuojant Vilniaus miesto gyventojų skiepijimą nuo Covid-19 ligos „Litexpo“ parodų rūmuose. Už neeilinius vadybinius gebėjimus ir puikios profesionalų komandos subūrimą bei įkvėpimą sunkiam darbui. Už neblėstantį entuziazmą ir buvimą pavyzdžiu kolegoms. Už pasiaukojimą, darbą vakarais ir savaitgaliais ir pasiektą gerą Vilniaus miesto gyventojų skiepijimo nuo Covid -19 infekcijos rezultatą.


Šeškinės poliklinikos direktoriaus pavaduotoja slaugai Renata Šturienė savo darbui atsidavusi profesionalė – ne tik teikiant sveikatos priežiūros paslaugas, bet ir vadovaujant visai slaugos tarnybai. Nuolat siekia gerinti poliklinikos paslaugų kokybę. Jos iniciatyva poliklinikoje buvo įsteigta Mobilioji slaugos komanda teikti pagalbai pacientų namuose. Nuo 2020-ųjų atsakinga už gyventojų skiepijimo nuo Covid-19 organizavimą, koordinavimą poliklinikoje, skiepobusuose bei „Litexpo“ parodų rūmuose. mobiliame COVID-19 tyrimų punkte Vilniuje.

Jolita Jakutienė, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų direktorė valdymui, gydytoja gastroenterologė apdovanota už atsidavimą savo darbui, iniciatyvumą, kolegiškumą ir profesionalumą. Vilniaus miesto savivaldybė dėkoja Jolitai už nuolatinį, profesionalų bei nuoširdų bendradarbiavimą valdant COVID-19 pandemiją Vilniaus mieste.

Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės gydytoja gastroenterologė Raimonda Vanagaitienė – kvalifikuota, atsakinga, darbšti savo srities profesionalė, nuoširdi su kolegomis, kūrybiškai taiko per daugelį metų įgytas teorines ir praktines žinias.

Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas akušeris ginekologas. jau seniai užsitarnavo didžiausią turtą – pacienčių pasitikėjimą. „Auksine mediko širdimi“ apdovanojamas už ilgametį pasiaukojantį darbą vardan pacientų sveikatos, puikaus kolektyvo subūrimą, mokslo, žinių ir Klinikos tradicijų perdavimą kolegoms, vidinės kultūros, santūrumo ir inteligencijos pavyzdžio visiems ir kiekvienam.

Vilniaus miesto greitosios medicinos pagalbos stoties gydytojas Vytenis Keršys turi didžiulę pediatro patirtį. Ilgą laiką dirbo vaikų reanimacinėje brigadoje, išgelbėjo ne vieną gyvybę. Pasižymi mokėjimu bendrauti su pacientais, konsultacijų sveikatos klausimais teikimu. Ypač aktyviai domisi naujovėmis ir jas taiko savo praktikoje.

Algirdas Utkus, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų aukštos kvalifikacijos gydytojas genetikas, Vilniaus medicinos draugijos pirmininkas, sukaupęs ne vieną apdovanojimą, mylimas pacientų, vertinamas ir gerbiamas kolegų, gydytojų rezidentų ir studentų už profesionalumą, kompetenciją, konstruktyvumą, nuoširdumą, diplomatiją, kolegiškumą, dėmesį, pagarbą ir norą padėti. Daugelį metų buria ir vienija Vilniaus ir Lietuvos gydytojus genetikus, nuolatos dalinasi savo įgytomis mokslinėmis žiniomis ir sukaupta klinikinės praktikos patirtimi, skaito paskaitas, garsina Vilnių ir Lietuvą Europoje ir pasaulyje.

Rūpindamasis gydytojų darbo kokybe ir siekdamas išlaikyti specialistus sostinėje, Vilnius iš savo biudžeto skiria papildomų lėšų šeimos gydytojų, vaikų ir vidaus ligų gydytojų atlyginimams finansuoti ir jau penkti metai minėtų gydytojų atlyginimai kilo iki 25 proc.

„Auksinės mediko širdies“ apdovanojimui labiausiai pasižymėjusius 2021-aisiais medikus teikė Vilniaus miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigos, Vilniaus medicinos draugija, taip pat ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyrius. Iš viso apdovanojimams buvo pasiūlytos 39 kandidatūros. Prieš dvejus metus už profesionalumą ir nuoširdų atsidavimą darbui teikiant sveikatos priežiūros paslaugas apdovanota 11 Vilniaus miesto savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų.


Visas straipsnis: https://vilnius.lt/lt/2022/04/28/sostineje-isdalyti-auksines-mediko-sirdies-apdovanojimai/

109 views

Comments


bottom of page