top of page

Seminaras apie naujas galimybes plėtoti namų slaugos paslaugas Lietuvoje

Į LSSO kreipės "Senior Group" įmonės atstovai, prašydami su slaugytojais pasidalinti informacija bei kveitimu į seminarą apie naujas galimybes plėtoti namų slaugos paslaugas Lietuvoje.


Apie įmonę:

"Senior Group" įmonių veikia yra socialinės globos srityje. Labiausia išplėtotas grupės tinklas yra Latvijoje, pradėta plėtra Estijoje ir Lietuvoje. Grupė domisi galimybėmis taip pat pradėti teikti ir slaugos paslaugas, ypatingai asmenų namuose. Tam ketiname panaudoti geriausias save užsirekomendavusias praktikas ir partneriu pasirinkome žinoma slaugos paslaugų teikėja, Nyderlanduose įsikūrusia tarptautinę kompanija Buurtzorg, veikiančia jau 26 šalyse ir dabar sparčiai augančia. Pagrindinis įmonės bruožas - veikla ne vertikalioje hierarchijoje, o lokalių bendruomenių, sujungtu į horizontalia strukrūra principu.

Ateities planai:

Pirmu žingsniu matytume Buurtzorg pristatymą srities profesionalams, siekiant inicijuoti diskusiją apie galimybė taikyti siūlomas praktikas Lietuvoje, atrasti norinčiu kurti iniciatyvinę grupę pilotiniam projektui.

Susitikimas:

Įmonės vykdantysis direktorius Thijs de Blok planuoja tuo tikslu aplankyti Lietuva Balandžio 4 diena ir pristatyti veiklos koncepciją, pabendrauti su slaugos specialistais apie galimo bendradarbiavimo galimybes.

Organizatorių laiškas ir kvietimas į seminarą

Senior Group, globos paslaugų tinklas Baltijos šalyse, kviečia registruotis į galimybių seminarą „Slaugos paslaugų organizavimas pagal „Buurtzorg“ modelį“, kuris vyks Vilniuje, Balandžio 5 d.

Seminaro vieta ir trukmė bus tikslinami. Seminarą ves „Buurtzorg International“ vadovas ponas Thijs de Blok. Bus organizuotas vertimas į lietuvių kalbą.


„Buurtzorg“ yra olandų slaugos paslaugų organizacija, kuri sukūrė savo veiklos modelį pagal savivaldos organizavimo principus. Slaugos komandos organizuojamos vietos bendruomenės gyventojų poreikiams tenkinti ir vienoje slaugos komandoje yra iki 12 darbuotojų, atsižvelgiant į vietos bendruomenės mastą. Įkurta 2006 m., „Buurtzorg“ pradėjo dirbti su viena komanda Nyderlandų rytuose. Dėl didelio profesionalų ir klientų nepasitenkinimo pirminės sveikatos priežiūros sektoriumi, prašymų prisijungti prie organizacijos pradėjo plūsti beveik iš karto, nes siūlomo darbo būdas ir metodika buvo patrauklūs. Slaugytojai savo darbą atlieka savarankiškai, remiantis kaimynystės santykiais ir profesinė kompetencija. Tuo metu tradicinės olandų slaugos organizacijos daugiausia buvo orientuotos į paslaugų kiekį, o ne į paslaugų gavėju pasitenkinimą, ir

slaugos veikloje akcentavo savo dėmesį į labiausiai pelningas paslaugas. Naujojo požiūrio ir veiklos būdo pranašumo pripažinimas buvo beveik neišvengiamas, nes dėl optimalios savo struktūros „Buurtzorg“ komandos neturi vadovų, pridėtinės veiklos išlaidos gaunasi žymiai mažesnės (iki 8 procentų, palyginus su 25 procentais tradicinėse organizacijose). Administraciją sudaro nedidele grupė žmonių, kurie rūpinasi reikalingą biurokratiją, o pačios komandos skiria dėmesį tik slaugos

procesui.

Šis metodas tapo plačiai pripažintas tarptautiniu mastu, ir „Buurtzorg“ palaiko darbo ryšius su partnerių organizacijomis visame pasaulyje, kartu vystant pažangaus darbo praktiką. Šiuo metu „Buurtzorg“ dirba apie 10 000 slaugytojų, suskirstytų į 980 komandas. Nyderlanduose pridėtinės išlaidos visada išlieka 8 procentų ribose, taigi toks valdymo modelis jau įrodė savo efektyvumą slaugytojų pajamų atžvilgių. Vienas reikšmingiausiu sistemos požiūriu rodiklių yra vidutinis slaugos

valandų skaičiaus poreikis vienam klientui per metus, kuris sumažėjo nuo 110 iki 65 valandų per metus dėl glaudesnio bendravimo ir paslaugų teikimo derinimo taip klientų ir specialistų, kai į pagalbos visumą yra įtraukti kliento šeimą, kaimynai ir savanoriai.

„Buurtzorg“ seminaras skirtas slaugos profesionalams, su tikslu užkurti diskusiją apie galimybė taikyti siūlomas praktikas Lietuvoje ir atrasti norinčiu kurti iniciatyvine grupe pilotiniam projektui. Registracija vyksta elektroninių paštu: igor.makarov@seniorgroup.eu


Renginio koordinatorius Seniog Group padalinio vadovas Igor Makarov

seniorgroup.eu (Baltics) or senior-group.fr (France)


Thijs de Blok, CEO Buurtzorg International


33 views
bottom of page