top of page

Seime nepritarta privalomam medikų ir socialinių darbuotojų skiepijimui

https://www.lpsk.lt/2022/01/20/pergale-eime-nepritarta-privalomam-mediku-ir-socialiniu-darbuotoju-skiepijimui/

Sausio 20 d. Seimas nepritarė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-1270(2), kuriomis buvo siūloma reglamentuoti privalomą skiepijimą tam tikrų sričių darbuotojams.

Įstatyme buvo numatyta, kad valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje dėl užkrečiamosios ligos metu privalo skiepytis darbuotojai, kurių darbo sritis yra asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla bei socialinės paslaugos ir veikla.

Primename, kad LPSK nuosekliai laikėsi pozicijos pasisakinėdama prieš privalomąjį darbuotojų skiepijimą. Dar vasarą Vyriausybei ir Sveikatos apsaugos ministerijai buvo išsiųstas raštas, kuriame reiškiamas nepritarimas teisės aktų projektams, numatantiems, kad tam tikrus darbus ar tam tikras veiklas vykdantys asmenys privalės pasiskiepti nuo COVID-19 ligos, jei norės visa apimtimi ir nekliudomai vykdyti savo darbines funkcijas.

Šių metų sausio mėnesį visos nacionalinės profesinės sąjungos kreipėsi į Vyriausybę įspėdamos dėl padarinių, jeigu ši ir toliau naudos tokias valdymo priemones.


LPSK informacija

25 views

Comments


bottom of page