top of page

SAM: SKIEPIJIMAS GRIPO IR COVID-19 VAKCINOMIS 2023/2024 M. ŠALTOJO SEZONO METU

Dalinamės SAM viešinama informacija:· 2023 m. rugpjūčio 30 d. Europos vaistų agentūra (EVA) rekomendavo autorizuoti atnaujintą COVID-19 vakciną (Comirnaty XBB.1.5)1.

· Ši COVID-19 vakcina pritaikyta taip, kad geriau atitiktų cirkuliuojančius variantus. Vakcina skirta Omikron atmainos atskiram potipiui (XBB), atsižvelgiant į EVA, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) bei kitų tarptautinių organizacijų rekomendacijas. Variantas, kuriam skirta vakcina, glaudžiai susijęs su kitais šiuo metu cirkuliuojančiais variantais, tad vakcina padės išlaikyti optimalią apsaugą nuo sunkių COVID-19 ligos formų, hospitalizacijos ar mirties.

· ELPKC nurodo, kad komunikacijos kampanijos, į kurias įtraukiami sveikatos priežiūros specialistai, vaidina labai svarbų vaidmenį pabrėžiant, kaip svarbu, kad rizikos grupėms priklausantys asmenys būtų skiepijami nuo COVID-19.

· Į Lietuvą pristatyta ir netrukus asmens sveikatos priežiūros įstaigoms bus galima užsakyti atnaujintą COVID-19 vakciną (Comirnaty XBB.1.5).

· Skiepytis COVID-19 vakcina pagal pirminę schemą gali visi vyresni nei 6 mėn. amžiaus asmenys, papildomomis dozėmis – visi 5 m. amžiaus ir vyresni asmenys. Dėl 6 mėn. – 4 m. amžiaus grupės skiepijimo papildoma doze adaptuota vakcina dar derinama su ekspertais.

· Labiausiai rekomenduojama bus skiepytis vieno vizito asmens sveikatos priežiūros įstaigoje metu gripo ir COVID-19 vakcinomis rizikos grupėms priklausantiems asmenims (Lietuvos infektologų draugijos išaiškinimas: https://www.lid.lt/storage/2023/08/LID-pozicija-del-vakcinu-derinimo-2023-09-05.pdf):

· nėščiosios (bet kuriuo nėštumo laikotarpiu);

· asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis nepriklausomai nuo jų amžiaus (taip pat ir vaikai);

· asmenys, kuriems teikiamos slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos, ir asmenys, gyvenantys stacionariose socialinės globos įstaigose asmenys, gyvenantys socialinės slaugos ir globos įstaigose ((taip pat ir vaikų globos įstaigose);

· asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai;

· 65 m. amžiaus ir vyresni asmenys.

· COVID-19 vakcinomis gyventojai ir toliau galės skiepytis bet kurioje ASPĮ ir vaistinėse.Jei rizikos grupėms priklausantys gyventojai norės skiepytis kartu su gripo vakcina, tą galės padaryti savo ASPĮ, kurioje yra prisirašę.

· Už atnaujintas COVID-19 vakcinas ir vakcinavimo paslaugą apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu gyventojams mokėti nereikės. Jei asmuo nėra draustas, už vakciną ir paslaugą turės sumokėti skiepijančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovo nustatyta tvarka.

· Detalesnė vakcinacijos strategija, įskaitant intervalus tarp dozių ir kt. svarbią informaciją asmens sveikatos priežiūros įstaigoms bus pateikta raštu ir 2023 m. rugsėjo 20 d. pristatytavyksiančionuotolinio pasitarimo metu.
Informacija ČIA.


258 views

Comments


bottom of page