top of page

LPSK: Prasidėjo viešosios konsultacijos dėl Vyriausybės programos įgyvendinimo darbų

https://www.lpsk.lt/2021/02/24/prasidejo-konsultacijos-kaip-lietuva-panaudos-es-milijardus/

Prasidėjo viešosios konsultacijos dėl Vyriausybės programos įgyvendinimo darbų ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (tai vadinamoji RRF priemonė, pagal kurią Lietuvai ES skiria 2,225 mlrd. eurų. Iš jų 70 proc. bus paskirstytos 2021-2022 m., likusi suma – iki 2024 m.).

Vasario 23 d. buvo pristatyta pirmoji viešųjų konsultacijų dalis – atviri duomenys ir skaitmeninė transformacija.

Pristatyme dalyvavusi Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė pasigedo Vyriausybės priemonių konkretumo.

„Mano klausimas – kur yra konkretus planas, konkrečios priemonės ir pinigai, numatyti iš gaivinimo plano. Aš turiu omenyje, kad šiandien pristatyta pagrindinė koncepcija, kad skaitmenizacija turėtų būti tobulinama, kam, aš manau, visi pritariame, niekas tam neprieštarauja, nes būtų kvaila ir prieštarauti. Tačiau svarbesnis dalykas yra konkrečios priemonės tam tikslui pasiekti ir pinigai, skirti toms priemonėms“, – sakė I. Ruginienė.

Ji tvirtino nelabai suprantanti, kokį konkretų skaitmeninės transformacijos planą Vyriausybė jau po mėnesio pateiks Europos Komisijai.

„Lygiai taip pat greitai visuomenei turėsite pateikti savo Vyriausybės priemonių planą. Tai nežinau, apie kokį neapibrėžtumą kalbame. Tai normalus klausimas: terminai, konkrečios priemonės ir pinigai“, – aiškino I. Ruginienė.

Premjerė Ingrida Šimonytė atsakė, kad Vyriausybė EK pristatys ne konkrečias priemones, o bendras idėjas, koncepciją.

Kaip po renginio savi feisbuko paskyroje rašė I. Ruginienė, taip ir nepaaiškėjo, „ar šitos kalbos ir buvo planas, ar jo dar nėra? Kas tą skaitmeninimą atliks ir už kiek, kaip tai palies viešojo sektoriaus darbuotojus? Pikčiausia, jei šitas „pasiplepėjimas“ Europos Komisijai bus pristatytas kaip nacionalinio ekonomikos gaivinimo plano „suderinimas su socialiniais partneriais ir visuomene“.

Vasario 24 d., 10 val., viešosios konsultacijos bus apie regionų politiką, vasario 25 d., 14 val., – žaliąjį kursą, vasario 26 d., 13 val., – sveikatą ir socialinę apsaugą. Vios konsultacijos transliuojamos vyriausybės tinklalapyje, feisbuko paskyroje ir YouTube kanale.

Primenam, kad Europos Parlamentas (EP) vasario 10 d. patvirtino Ekonominio atsigavimo ir atsparumo didinimo priemonę (angl. Recovery and resilience facility, RRF). Iš 672,5 mlrd. Eur RRF Lietuvai per kelerius metus investicijoms į ekonomikos transformaciją numatyta skirti 2,225 mlrd. Eur subsidijų (su galimybe pasiskolinti dar 3 mlrd. Eur), atliepiant ES žaliojo kurso ir ekonomikų skaitmeninimo tikslus, o taip pat įgyvendinant EK kiekvienais metais pateikiamas rekomendacijas valstybėms narėms.

Komisija ERR sąlygose numato, kad 37 proc. lėšų būtų skirta žaliosioms investicijoms, o 20 proc. – ekonomikos skaitmeninimo projektams.

Numatoma, kad 70 proc. sumos bus paskirstytos 2021-2022 m., o like 30 proc. – 2023-2024 m.

Preliminarus nacionalinio plano projektų sąrašas vasarį bus pateiktas EK, o balandžio pabaigoje turėtų būti patvirtintas galutinis nacionalinio plano variantas su projektais, finansuojamais iš šio šaltinio.

Didelį dėmesį EK skirs tam, kaip plačiai ir išsamiai RRF projektai buvo išdiskutuoti su socialiniais partneriais.


LPSK informacija

10 views

Comentarios


bottom of page