top of page

LPSK: Darbo kokybė priklauso ir nuo požiūrio į darbuotoją

https://www.lpsk.lt/2021/10/05/darbo-kokybe-priklauso-ir-nuo-poziurio-i-darbuotoja/


Spalio 7 d. – Tarptautinę oraus darbo dieną – profesinės sąjungos šiemet minėjo „karštame“ taške – prie Vilniaus miesto savivaldybės. Dalyviai išreiškė palaikymą besirengiantiems streikuoti savivaldybės valdomos įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojams, dar kartą darbdaviams priminsime, kad orus darbas – tai tinkamas požiūris į darbuotoją. Jis – ne priedas prie šluotos, vairo ar kito įrenginio, kuris turėtų džiaugtis vien tuo, kad turi darbą. Jis – garantas, kad gaminama prekė ar teikiama paslauga bus aukščiausios kokybės, todėl labai svarbu, kaip darbuotojas jaučiasi darbe. Nors darbdaviams dažnai atrodo, jog didžiausias jų indėlis į darbuotojų gerovę yra tai, kad jie laiku moka atlyginimą.

Deja, kaip rodo draudimo bendrovės „If“ neseniai atlikta apklausa, Lietuvoje darbuotojai nėra patenkinti darbo sąlygomis. 51 proc. apklaustų darbuotojų teigė, kad dirbo aplinka jų visiškai netenkina. Dar 35 proc. respondentų dirba vidutiniškai tenkinančiomis darbo sąlygomis, ir tik 14 proc. Lietuvos darbuotojų turi jų vertinimu gerą darbą ir tinkamas darbo sąlygas.

Profesinių sąjungų nariai ir praeiviai rinkosi Europos aikšteje, kur buvo teikiamos konsultacijos dėl teisių darbe, diskutuojama, dalinamasi patirtimi, buvo galima bus išgerti arbatos ir kavos.


Terminas „orus darbas“ pirmą kartą buvo paminėtas 1999 metų Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) ataskaitoje, kurioje buvo apibrėžtas oraus darbo tikslas ne tik sukurti darbo vietą, bet ir užtikrinti darbuotojams priimtiną darbo vietos kokybę. Oraus darbo sąvoka apibendrina žmonių siekius darbiniame gyvenime. Tai apima galimybes dirbti darbą, kuris yra produktyvus ir užtikrina tinkamas pajamas, saugą darbo vietoje ir socialinę apsaugą šeimoms, geresnes asmeninio tobulėjimo ir socialinės integracijos perspektyvas, laisvę žmonėms išreikšti savo problemas, organizuotis ir dalyvauti priimant sprendimus, kurie turi įtakos jų gyvenimui ir lygias galimybes bei vienodas sąlygas visiems moterims ir vyrams.

Viso pasaulio profesinės sąjungos pažymi šią dieną, siekdamos atkreipti dėmesį į mažiausias pajamas gaunančius darbuotojus, jų šeimas, į socialinio dialogo plėtrą bei jo svarbą, užtikrinant darbuotojų teises į saugų, gerai apmokamą darbą ir orią senatvę.

22 views

Comments


bottom of page