top of page

Ligonių kasos: kitąmet PSDF biudžetas pirmą kartą perkops 3 milijardus

Privalomojo sveikatos draudimo taryba pritarė 2023 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui. Planuojama, kad kitais metais jo įplaukos bus 327,6 mln. eurų (11,7 proc.) didesnės, nei šiemet, ir iš viso sudarys 3,1 mlrd. eurų. Artimiausiu metu projektas bus svarstomas Vyriausybėje.

„Augantis PSDF biudžetas leis užtikrinti ne tik jau priimtų sprendimų vykdymą, bet ir gerinti sveikatos priežiūros paslaugų ir kompensuojamųjų vaistų prieinamumą, finansuoti inovatyvius ir efektyvesnius gydymo būdus“,– sako Simona Adamkevičiūtė, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Ekonomikos departamento direktorė.

Ateinančių metų PSDF biudžete numatytos 229,8 mln. eurų (11,8 proc.) didesnės išlaidos sveikatos priežiūros paslaugoms, 62 mln. eurų (11,7 proc.) daugiau bus skirta vaistams, medicinos pagalbos priemonėms ir medicinos priemonių nuomai kompensuoti, 14,2 mln. eurų (12,4 proc.) augs finansavimas medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui, 3,1 mln. eurų (18,2 proc.) didės išlaidos ortopedijos techninėms priemonėms. Dar 16,4 mln. eurų (10,8 proc.) daugiau bus skiriama sveikatos programoms ir kitoms sveikatos draudimo išlaidoms apmokėti, 1,7 mln. eurų (5,3 proc.) daugiau numatoma skirti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemos funkcionavimui ir šį draudimą vykdančių institucijų veiklos išlaidoms, 0,4 mln. eurų (17,5 proc.) daugiau „Sodrai“ PSD įmokoms administruoti.


Pagal siūlomą projektą 2023 m. PSDF biudžeto pajamas sudarys:

  • PSD įmokos, administruojamos „Sodros“ – apie 2,1 mlrd. eurų;

  • valstybės biudžeto įmokos už apdraustuosius, draudžiamus valstybės lėšomis – daugiau nei 783 mln. eurų;

  • valstybės biudžeto asignavimai – 204 mln. eurų;

  • lėšos, grąžinamos pagal gydymo prieinamumo gerinimo ir rizikos pasidalijimo sutartis – 36 mln. eurų;

  • kitos pajamos – arti 10 mln. eurų.

2023 m. pradžioje PSDF rezervas turėtų siekti beveik 559 mln. eurų. Rezervo lėšos skaidomos į dvi dalis: pagrindinę ir rizikos valdymo. PSDF rezervo pagrindinė dalis 2023 m. pradžioje turėtų sudaryti apie 47 mln. eurų, o likusios PSDF rezervo lėšos – 512 mln. eurų rizikos valdymui.

Ateinančių metų PSDF biudžeto projektas teikiamas svarstyti Vyriausybei.

(Pixabay nuotr.)

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.

18 views

留言


bottom of page