top of page

"Demencija Lietuvoje" kviečia palaikyti peticiją dėl Nacionalinės demencijos strategijos poreikio


Asociacija „Demencija Lietuvoje“, atstovaujanti demenciją turinčius asmenis, jų globėjus ir demencijos srityje dirbančius specialistus, parengė peticiją „Lietuvai metas turėti nacionalinę demencijos strategiją“ ir prašo Lietuvos gyventojų palaikymo rengiant kreipimąsi į įstatymų leidėjus.


Nors demencijai skiriamas dėmesys šalyje po truputį didėja, vykdoma veikla politikos formavimo ir įgyvendinimo kontekste stokoja nuoseklumo, tarpsektorinio ir į asmenį orientuoto požiūrio, kaip ir visuminio klausimo matymo. Asociacijos „Demencija Lietuvoje“ ir VšĮ „Socialiniai meno projektai“ vykdomo projekto „Demencijos strategijos link: situacijos analizė ir informuotumo didinimas“ metu atlikta demencijos situacijos analizė rodo, kad Lietuvoje dar daug reikia nuveikti mažinant demencijos riziką ir kiek įmanoma anksčiau pradedant teikti pagalbą demencijos rizikoje esantiems ir jau sergantiems asmenims. Demencija dažniausiai yra diagnozuojama per vėlai, dar ir dėl to, kad visuomenė stokoja žinių atpažinti pirmuosius ligos požymius, o dėl paplitusių neigiamų su demencija susijusių nuostatų žmonės vengia kreiptis pagalbos laiku. Yra daug spragų demencijos srityje veikiančių specialistų rengimo, demencijos diagnostikos, podiagnostinės priežiūros srityse. Didžioji dalis asmenų su demencija gyvena namuose, prižiūrimi artimųjų, kurie neturi nei tam reikalingo pasirengimo, nei sulaukia reikalingos pagalbos ir palaikymo.

Nuoseklaus ir visaapimančio valstybės dėmesio demencijos problemai reikia ir specialistams, dirbantiems sveikatos ir socialinių paslaugų srityse: reikalinga prieiga prie naujausių žinių demencijos diagnostikos, gydymo ir priežiūros srityse, reikalingas aplinkos pritaikymas, reikalingi papildomi ištekliai, reikia įsilieti į pasaulinę šios srities tyrėjų ir praktikų bendruomenę, kad naujausios žinios ir pasiekimai bei praktika pasiektų ir Lietuvą.


Kviečiame visus susiburti ir kartu pasiųsti žinutę sprendimų priėmėjams, kad Lietuvai yra reikalinga Nacionalinė demencijos strategija.

Rugsėjo 20 d. Rugsėjis – Pasaulinis Alzheimerio ligos mėnuo.

Rugsėjo 22 d. kreipimasis su visuomenės ir organizacijų palaikymą patvirtinančiais parašais ir raštais bus įteiktas sprendimų priėmėjams renginyje, kuris vyks Seime nuo 10.00 iki 13.00 val. ir bus transliuojamas gyvai.


Peticiją galima pasirašyti čia: https://www.peticijos.lt/visos/83678/lietuvai-metas-tureti-nacionalinedemencijos-strategija/


Dėl papildomos informacijos galima kreiptis el. paštu s.maciulskyte@gmail.com, tel. +370 684 47019


Kvietimu ir informacija dalijasi asociacija "Demencija Lietuvoje"

9 views

Comments


bottom of page