top of page

Kviečia slaugytojus dalyvauti atrankoje į Reabilitacijos slaugytojo konsultanto poziciją Ukrainoje

Dalinamės SAM atstovo persiųsta PSO regioninio Europos biuro Sveikatos priežiūros išteklių ir paslaugų padalinio informacija- kvietimu slaugytojams dalyvauti atrankoje į Reabilitacijos slaugytojo konsultanto eksperto poziciją Ukrainoje, daugiadalykėje komandoje po ūminio laikotarpio ir ilgalaikės reabilitacijos pacientams, patyrusiems nugaros smegenų pažeidimų ir trauminių galvos smegenų pažeidimų.


Karas, ypač sprogstamųjų ginklų naudojimas apgyvendintose vietovėse, sukelia daug nugaros smegenų sužalojimų (spinal cord injuries - SCI) ir trauminių smegenų sužalojimų (traumatic brain injuries - TBI). Efektyviam šių sužalojimų gydymui ir reabilitacijai reikia kompleksinės ūminės priežiūros ir poūminės medicininės bei reabilitacijos valdymo, taip pat integruotos psichikos sveikatos ir psichosocialinės paramos bei nuolatinės pagalbos išrašymo iš stacionaro metu.

Veiksmingas pacientų, turinčių SCI arba TBI, valdymas reikalauja daug išteklių ir specialiai apmokytų darbuotojų. Dėl šios priežasties pacientų slaugą po ūmios fazės geriausia valdyti specializuotame centre. Tai užtikrina geriausius rezultatus pacientams.


Šiuo metu Ukrainoje nėra specializuotų SCI ar TBI centrų. Vykdydamos Ukrainos reabilitacijos strategiją, Ukrainos sveikatos apsaugos ministerija ir Veteranų reikalų ministerija kartu nustatė, kad Rivnės regioninė karo veteranų ligoninė Klevane (toliau – Rivnės reabilitacijos centras) yra geriausia vieta greitai sukurti pajėgumus ir tapti nacionaliniu SCI ir TBI centru.


Ukrainos VRM patvirtino finansavimą personalo didinimui, buvo susitarta dėl siuntimo iš tretinės traumos įstaigų į reabilitacijos centrą, o Ukrainos VRM paprašė PSO paramos centrui įrengti ir personalo pajėgumams didinti.


Sutarties laikas 6 mėn., darbo vieta Rivnės reabilitacijos centre Ukrainoje. Detalesnė informacija ČIA (anglų k.)


Atkreipiame dėmesį, kad kandidatai savo CV kartu su atskiru motyvaciniu laišku turi pateikti PSO iki 2022 m. spalio 6 d. adresu eurorehab@who.int


Maloniai prašome šia informacija pasidalinti su slaugytojais, potencialiai norinčiais dalyvauti projekte ir atitinkančiais keliamus reikalavimus. Apie slaugytojus, ketinančius dalyvauti projekte, informuokite, kad galėčiau perduoti žinią PSO regioninio Europos biuro Sveikatos priežiūros išteklių ir paslaugų padaliniui.


Informacija pasidalino Artūras Šimkus, SAM Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus patarėjas
48 views

Comments


bottom of page