top of page

KU IR SLAUGOS SPECIALISTŲ ORGANIZACIJA SURĖMĖ PEČIUS: PABRĖŽTA IŠPLĖSTINĖS PRAKTIKOS SLAUGYTOJŲ SVARBA


Liepos 1 d. Pasirašyta Klaipėdos universiteto (KU) ir Lietuvos slaugos specialistų organizacijos (LSSO) bendradarbiavimo sutartis. Jau ilgai trunkančią partnerystę parašais dokumentuose sutvirtino KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas ir LSSO prezidentė Aušra Volodkaitė.


„Tiek universiteto, tiek valstybiniu lygiu visi suprantame slaugytojų rengimo poreikį. Mes dedame visas pastangas siekdami rengti išplėstinės praktikos slaugytojus, o tai prisidės prie globalios problemos, t.y. gydytojų trūkumo, mažinimo. Šiam procesui labai svarbus universiteto ir organizacijos bendradarbiavimas“, – teigė rektorius prof. dr. A. Razbadauskas.


Abiejų šalių nuomone, slauga yra prioritetinė sritis sveikatos priežiūros sistemoje. Mokslo, praktinių institucijų ir profesinių sąjungų bendradarbiavimas svarbus rengiant slaugos specialistus, teikiant aukščiausios kokybės mokslo įrodymais grįstas slaugos paslaugas pacientams ir sudarant jiems patrauklias karjeros galimybes, integruojant mokslo ir praktikos poreikius, reprezentuojant slaugai aktualius klausimus sveikatos apsaugos politikoje.


LSSO prezidentė A. Volodkaitė sako, kad susivienijimas stiprinant slaugos, o ypač išplėstinės praktikos slaugos, paslaugas – labai reikalingas.


„Pokyčių labai reikia daugumai gydymo įstaigų. Reikia kuo plačiau skleisti žinią, kodėl įstaigoms reikalingi išplėstinės praktikos slaugytojai, kiek ir kaip jie gali padėti prižiūrint pacientus. Reikia šviesti atsakingas institucijas. Labai norėtųsi, kad šie specialistai dirbtų ne tik pirminėje priežiūroje, bet ir stacionaruose“, – nuomone dalijosi A. Volodkaitė.


Sutartimi KU ir LSSO įsipareigoja: bendradarbiauti vykdant projektus, bendradarbiauti tobulinant studijų programas, organizuojant studentų praktikas ir įgytų žinių pritaikomumą profesinėje srityje ir dėl kitų bendrų interesų, gerinant slaugos studijų ir paslaugų kokybę.

34 views

Comments


bottom of page