Jaunųjų gydytojų asociacija imasi iniciatyvos parengti Nacionalinio sveikatos susitarimo projektą. Pagrindinis tikslas – suburti visus sveikatos sistemos dalyvius, tai yra medikų organizacijų, sveikatos politikos, švietimo sistemos, industrijos atstovus, politikus. Sveikatos apsaugos viceministras teigia, kad toks susitarimas galėtų atsirasti kitais metais.
Šeimos gydytojai teigia, kad jiems dabar pokyčių ir net perversmų metas. Pasak gydytojos Almos Astafjevos, reformos reikalingos, bet blogiausia, kad su pačiais medikais niekas nesitaria.
„Šeimos gydytojas turi gydyti, o ne užsiiminėti pažymų rašymais, popieriukų rašymais, aiškinimais ir visais kitais dalykais. Man iš tiesų norėtųsi ateiti į darbą ir dirbti, o ne skaityti teisės aktus“, – sako gydytoja.
Jaunųjų gydytojų asociacija imasi rengti Nacionalinį sveikatos susitarimą, kad ne tik šeimos gydytojams nereikėtų patirti reformos po reformos, bet, kad apskritai visa sveikatos sistema tiksliai žinotų savo kryptis, kad būtų orientuota į žmogų, vadinasi ne tik į pacientą, bet ir mediką. Susitarime turėtų atsirasti ir kitos šiuo metu itin opios problemos.
„Turime netolygumą sveikatos priežiūros specialistų. Jaunų gydytojų trūksta rajonuose, regionuose, yra labai opus klausimas, kaip tą jauną žmogų pritraukti. Mums patiems yra svarbu, kad tas pritraukimas į rajonus nebūtų kažkoks priverstinis, kad iš tikrųjų ten būtų gera dirbti ir būtų sukurtos geros darbo sąlygos“, – akcentuoja Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentė Agnė Bubilaitė.
„Mes daug kalbame apie į žmogų orientuotą mediciną, kad yra svarbus tiek pacientas, tiek pats specialistas, kuris suteikia paslaugą. Taip pat reiktų kalbėt apie finansavimo modelius, galbūt jo keitimą. Taipogi svarbus dalykas, manau, yra prevencija, sveikatos kultūra“, – priduria Jaunųjų gydytojų asociacijos narys Tomas Liukaitis.
Slaugos specialistai sako – rengiant nacionalinį sveikatos susitarimą pirmiausia tikisi būti išgirsti. Asociacijos vadovės teigimu, jau dabar į diskusijas turi būti įtraukti gydytojai, slaugytojai, pacientai ir politikai.
„Mūsų srityje yra tam tikri netolygumai, pavyzdžiui, dideli darbo krūviai. Tai tikrai labai norėtųsi, kad išgirstų mus ir sudarytų sąlygas, jog mes galėtume teikti tikrai kvalifikuotas paslaugas ir atiduoti viską, kas geriausia, pacientui“, – tikina Išplėstinės slaugos praktikos asociacijos prezidentė Aušra Dubosienė
Pasak sveikatos apsaugos viceministro Aurimo Pečkausko, diskusijos dėl nacionalinio sveikatos susitarimo prasidėjo labai laiku. Jis pabrėžia – svarbu, kad jas pradeda patys medikai, o ne nuleidžia kas nors iš viršaus. Tačiau viceministras nežada, kad susitarimas bus pasirašytas greitai.
„Kelias ateityje dar ilgas, kalbame dar apie tris skirtingus etapus, kurie truks apie tris mėnesius. Tai, matyt, galėtume prognozuoti, kad iki kažkokio dokumento atsiradimo mes turime bent jau metus priekyje“, – svarsto viceministras.
Po dabartinių diskusijų jau turėtų atsirasti pirmieji susitarimo tikslai ir paaiškėti, kaip gali atrodyti visas susitarimo projektas.
Comments