top of page

ICN teigia, kad PSO Pasaulinės sveikatos dienos tema - kiekvieno žmogaus teisė naudotis kokybiškomis sveikatos priežiūros paslaugomis - reikalauja didelių investicijų


Ženeva, Šveicarija, 2024 m. balandžio 5 d. ─ Tarptautinė slaugytojų taryba (ICN) palankiai įvertino Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą Pasaulinės sveikatos dienos temą "Mano sveikata, mano teisė" prieš balandžio 7 d., sekmadienį, minimą Pasaulinę sveikatos dieną.


Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) teigia, kad mažiausiai 140 šalių savo konstitucijose pripažįsta sveikatą kaip žmogaus teisę, tačiau 2021 m. daugiau kaip 4,5 mlrd. žmonių nebuvo visiškai aprūpinti būtiniausiomis sveikatos priežiūros paslaugomis, o nuo to laiko padėtis dar labiau pablogėjo dėl pasaulinės pandemijos padarinių.


ICN prezidentė Dr. Pamela Cipriano, kuri yra UHC2030 (Visuotinės sveikatos apsaugos darbo grupės) narė, sakė: "ICN remia PSO darbą ir kampaniją, kuria siekiama užtikrinti visuotinę sveikatos priežiūrą. Deja, bendrai PSO valstybės narės nepakankamai investavo, kad įgyvendintų pokyčius, kurių taip labai reikia, kad UHC taptų realybe.


Slaugytojai yra raktas į daugelį sveikatos priežiūros naštos, nuo kurios kenčia bendruomenės visame pasaulyje, problemų. Jie rūpinasi žmonių sveikata, padeda jiems atsigauti po sveikatos sutrikimų ir gyventi visavertį bei savarankišką gyvenimą, tačiau slaugytojų atsidavimą ir profesionalumą mažina investicijų trūkumas ir dabartinis slaugytojų trūkumas, kuris, ICN vertinimu, siekia mažiausiai 13 milijonų. Be didelių vyriausybių investicijų UHC tikslas niekada nebus įgyvendintas, tačiau, turint tinkamą politinę valią, tai įmanoma, o šių metų Pasaulinės sveikatos dienos raginimas - kiekvieno žmogaus teisė gauti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas - gali tapti realybe.


Akivaizdu, kad be stiprių ir gerai finansuojamų slaugos darbuotojų galimybės gauti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas yra ribotos. Kaip parodė mūsų partnerių su BBC StoryWorks projektas " Drąsus rūpinimasis", slaugytojai visame pasaulyje atlieka svarbų ir esminį vaidmenį - jie yra sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai ir laidininkai. Be slaugytojų sveikata, kaip žmogaus teisė, yra tik neįgyvendinama svajonė."

16 views

Comments


bottom of page