top of page

Ištikus krizei pasiruošęs padėti Psichologinių krizių pagalbos centras

Kviečiame bendruomenes, organizacijas ir šeimas, patyrusias krizines situacijas, tokias kaip artimo giminaičio, bendradarbio ar emociniais ryšiais, susijusios asmens, netikėta ir staigi mirtis, savižudybė, bandymas žudytis, patirta prievarta, nelaimingų atsitikimų atvejai, tapus smurtinio nusikaltimo liudininku ir pan., kreiptis psichologinės pagalbos į Psichologinių krizių pagalbos centrą nemokamu numeriu 1815,  pirmadieniais–penktadieniais 9–19 val. ir šeštadieniais  9–15 val., įskaitant šventines dienas. Plačiau apie teikiamas paslaugas, kam jos skirtos – Higienos instituto interneto puslapyje Psichologinių krizių pagalbos centras tel. 1815 - Higienos institutas.


Psichologinių krizių pagalbos centro psichologai suteiks Jums pirminę psichologinę ir (ar) informacinę konsultaciją, nukreips į kitus atitinkamus pagalbos šaltinius, o jei psichologai įvertins poreikį ir sutiksite, Jūsų kontaktai bus perduoti Mobiliajai psichologinių krizių įveikimo komandai, kuri iš anksto su Jumis suderintu laiku atvyks į vietą. Pažymėtina, kad šias komandas sudaro kvalifikuoti, patirties turintys psichologai. Paslaugos teikiamos atsižvelgiant į kiekvienos situacijos aplinkybes, krizinės situacijos paveiktų asmenų ar jų grupių dydį, siekiant suteikti kokybiškas ir tikslingas grupines ir (ar) individualias psichologines konsultacijas, psichoedukaciją, pateikti krizės valdymo veiksmų planą. Esant situacijoms, kai krizinis įvykis atsiranda žiniasklaidos epicentre, psichologų komanda gali padėti pasiruošti, kaip tinkamai pristatyti ir viešai kalbėti apie itin jautrią ir krizinę situaciją, nepažeidžiant asmenų, organizacijos ar bendruomenės narių interesų ir sumažinant rizikas krizės sukeltoms pasekmėms.


Sėkmingai ir laiku suvaldyta krizė padeda žmogui, bendruomenei, organizacijai atsigauti emociškai ir psichologiškai, leidžia sumažinti stresą ir nerimą bei grįžti į emocinį stabilumą. Taip pat tai padeda sumažinti riziką susidurti su galimais neigiamais padariniais. Įveikus psichologinę krizę ir išmokus susidoroti su stresu, žmogaus savijauta pagerėja, o gyvenimo kokybė vertinama kaip aukštesnė. Šeimos, bendruomenės, organizacijos, pasitelkusios profesionalų pagalbą, gali atrasti naujus įrankius ir strategijas, padedančias įveikti sunkumus ateityje. Be to, sėkmingai suvaldyta krizė gali sustiprinti tarpasmeninius ryšius su šeima, draugais, bendradarbiais ir bendruomenės nariais. Stabilizavęs savo emocinę būseną, žmogus gali lengviau susikoncentruoti ir grįžti iki tol jam įprastą gyvenimo rutiną ir ritmą. Todėl ištikus krizei raginame drąsiai ir aktyviai naudotis valstybės suteikta galimybe krizinėse ir itin jautriose situacijoje kreiptis dėl nemokamų krizių valdymo paslaugų – Psichologinių krizių pagalbos centro ir  Mobilios psichologinių krizių įveikimo komandos pagalbos.


Nuo 2024 m. pradžios Psichologinių krizių pagalbos centre dirbantys profesionalūs psichologai konsultuoja visus gyventojus savižudybės grėsmės atpažinimo, reagavimo, ryšio užmezgimo ir motyvavimo kreiptis pagalbos klausimais, prireikus – teikia skubią pirmąją psichologinę pagalbą. Ištikus ūmiai savižudybės krizei, kada kyla grėsmė sveikatai ar gyvybei, būtina iš karto skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.




3 views

Comments


bottom of page