top of page

Išleistas naujas žurnalo „Visuomenės sveikata“ numeris (2022/4(99))

Pristatome ketvirtąjį šių metų naujo žurnalo „Visuomenės sveikata“ numerį.


Redakcijos skilties straipsnyje nagrinėjamos nepageidaujamų įvykių asmens sveikatos įstaigose registravimo problemos.

Literatūros apžvalgose pateikiama informacija apie burnos sveikatos mokymo įtaką paauglių burnos ertmės sveikatai, paauglių ir jaunų suaugusiųjų alkoholio ir psichotropinių vaistų vartojimą, jo rizikos veiksnius ir prevenciją.


Originaliuose straipsniuose nemažai dėmesio skiriama vaikų, paauglių ir jaunų suaugusiųjų psichologinei savijautai, emocinei būklei bei rizikos veiksniams, kada jie arba jų tėvai vartoja alkoholį ar psichotropinius vaistus. Taip pat analizuojamas profesinės sveikatos bei darbuotojų saugos ir sveikatos specialistų vaidmuo, susiduriant su COVID-19 pandemijos iššūkiais, studentų emocinė būklė karantino metu. Be to, straipsniuose pristatomas amoniako poveikio sveikatai vertinimas ir jo koncentracijos ore reglamentavimas užsienio šalyse, 2-ojo tipo cukrinio gydymo kaštai bei sveikatos priežiūros specialistų požiūris į gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinės programos vykdymą pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose.


Rubrikoje „Visuomenės sveikatos praktikai“ pristatomas mūsų šalyje įgyvendinamų visuomenės sveikatos programų vertinimo gebėjimų stiprinimas per Norvegijos ir Lietuvos bendradarbiavimą.


Elektroninę žurnalo versiją galite rasti Higienos instituto tinklapio www.hi.lt skyrelyje Žurnalas „Visuomenės sveikata“ -> Archyvas.

144 views

Comments


bottom of page