top of page

Higienos institutas informuoja: Rugsėjo 17 d. – Pasaulinė pacientų saugos diena


Pasaulinės pacientų saugos dienos proga Higienos institutas kartus su Vilniaus universiteto ligonine Santaros klinikomis rugsėjo 21 d. organizuoja seminarą „Nepageidaujami įvykių stebėsena ir jos rezultatai“, kurios tikslas – pristatyti nepageidaujamų įvykių stebėsenos naujausius duomenis, aptarti šių duomenų kokybę, pacientams padarytos žalos situaciją, pasidalyti asmens sveikatos priežiūros įstaigų gerąja praktika ir padiskutuoti kitais aktualiais pacientų saugos klausimais.

Šiemet pasaulis jau penktą kartą mini Pasaulinę pacientų saugos dieną, kuria siekiama atkreipti dėmesį į tai, kaip svarbu mažinti sveikatos priežiūros keliamą žalą žmogaus sveikatai. Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva ši diena pradėti minėti 2019 m.

2023 m. Pasaulinės pacientų saugos dienos tema yra „Pacientų įtraukimas į pacientų saugą“. Pripažįstamas itin svarbus pacientų, jų šeimų ar globėjų vaidmuo, siekiant užtikrinti sveikatos priežiūros saugą. Šiais metais siekiama tokių tikslų:

  • Didinti visuotinį informuotumą apie būtinybę aktyviai įtraukti pacientus, jų šeimas ir globėjus visose aplinkose ir visais sveikatos priežiūros lygmenimis, siekiant pagerinti pacientų saugą.

  • Įtraukti politikos formuotojus, sveikatos priežiūros įstaigų vadovus, sveikatos priežiūros ir slaugos darbuotojus, pacientų organizacijas, pilietinę visuomenę ir kitus suinteresuotuosius, kad būtų dedamos pastangos įtraukti pacientus ir šeimas į saugios sveikatos priežiūros politiką ir praktiką.

  • Įgalinti pacientus ir jų šeimas aktyviau dalyvauti savo sveikatos priežiūros procese ir gerinant sveikatos priežiūros saugą.

  • Raginti imtis suderintų su 2021–2030 m. Pasauliniu pacientų saugos veiksmų planu skubių veiksmų, kad būtų kuo didesnis pacientų ir jų šeimų įtraukimas.

Daugiau informacijos apie pasaulinę pacientų saugos dieną https://www.who.int/campaigns/world-patient-safety-day/2023.


3 views

Comments


bottom of page