top of page

HI: Naujame žurnalo „Visuomenės sveikata“ numeryje – apie COVID-19 pandemijos ir kitas aktualijas

https://www.hi.lt/news/1762/1310/Naujame-zurnalo-Visuomenes-sveikata-numeryje-apie-COVID-19-pandemijos-ir-kitas-aktualijas.html
Pirmojo šių metų žurnalo „Visuomenės sveikata“ (2021/1(92) numerio „Redakcijos skiltyje“ nagrinėjama mirčių ir jų priežasčių statistikos raida Lietuvoje ir iššūkiai, susiję su COVID-19 pandemija.

Literatūros apžvalgose pateikiama informacija apie sociodemografinius darboholizmo veiksnius, pacientų įtraukties įrankius sveikatos priežiūros kokybei gerinti ir tėvų reakcijos į atžalų seksualinę orientaciją ryšį su jaunuolių psichologinės gerovės aspektais.

Originaliuose straipsniuose analizuojamas mirtingumas nuo melanomos Lietuvoje bei moterų, nėštumo metu vartojusių alkoholį, charakteristika ir jų naujagimių sveikatos būklė. Kitos dvi temos susijusios su mokykla – gvildenama mokinių gyvensena ir jų nuomonė apie sveikos gyvensenos skatinimą mokykloje ir veiksniai, darantys įtaką visuomenės sveikatos specialistams, vykdantiems sveikatos priežiūrą mokykloje. Taip pat aptariama burnos higienistų sveikatos savivertė ir savijauta bei psichologinių veiksnių svarba ketinimams laikytis COVID-19 prevencijos priemonių.

Rubrikoje „Visuomenės sveikatos praktikai“ pristatomos nuo 2021 m. įsigaliojusios hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros naujovės ir modernizuota Vaikų sveikatos stebėsenos informacinė sistema, kurios pagrindinis tvarkytojas ­– Higienos institutas.

Elektroninė žurnalo versija Higienos instituto interneto svetainės www.hi.lt skyriuje „Žurnalas „Visuomenės sveikata“ –> „Archyvas“.

102 views

Comments


bottom of page