top of page

ESAF leidinys: apie slaugytojų krizės įveikimą Europoje ir neužkrečiamųjų ligų keliamus iššūkiusEuropos slaugytojų asociacijų federacija (ESAF) parengė leidinį "Slaugos darbuotojų krizės Europoje įveikimas, siekiant pagerinti žmonių, sergančių neužkrečiamomis ligomis, priežiūrą".


Apie leidinį:Šio leidinio turinys aprėpia dabartinę slaugos darbuotojų krizę, atsižvelgiant į vis reikšmingesnius neužkrečiamųjų ligų (NKL) iššūkius Europoje. Autoriai pateikia daugybę aukšto lygio rekomendacijų, kaip politikos formuotojai gali spręsti slaugos darbuotojų krizę ir pagerinti NKL priežiūrą.

Išvados ir rekomendacijos buvo parengtos remiantis Europos lygmens literatūros apžvalga ir interviu su geriausiais ekspertais, kurie visi yra Europos narionalinių slaugos organizacijų nariai.

Šį leidinį parašė Monica Racoviță, Jody Tate ir Suzanne Wait iš „The Health Policy Partnership“ (Sveikatos politikos partnerystė) ir Elizabeth Adams iš Europos slaugytojų asociacijų federacijos.


Autoriai dėkoja šiems ekspertams, suteikusiems vertingų įžvalgų apie situaciją Europoje ir savo šalyse:


• Aristides Chorattas, Europos slaugytojų asociacijų federacijos (ESAF) viceprezidentas; Valdybos narys, Kipro slaugytojų ir akušerių asociacija (CYNMA); CYNMA akreditavimo komiteto pirmininkas

• Charli Hadden, Karališkojo slaugos koledžo patarėjas politikos klausimais, JK

• Wolfgangas Kuttneris, ESAF valdybos narys; Austrijos slaugytojų asociacijos Aukštutinės Austrijos regiono pirmininkas.ĮVADAS:


Europos sveikatos sistemos išgyvena slaugos darbuotojų krizę. Prastos darbo sąlygos, mažas atlyginimas, didelis darbo krūvis ir karjeros galimybių stoka turi įtakos slaugytojų gerovei ir pasitenkinimui darbu visoje Europoje. COVID-19 pandemija paaštrino šiuos iššūkius, todėl labai daug slaugytojų paliko savo profesiją arba svarstė galimybes pasitraukti.


Tuo pat metu Europa susiduria su sparčiai didėjančianeužkrečiamųjų ligų (NKL) našta. Neinfekcinės ligos, tokios kaip širdies ir kraujagyslių ligos, lėtinės kvėpavimo takų ligos, diabetas ir vėžys, yra pagrindinė mirties priežastis Europoje ir pareikalauja didžiausių sveikatos priežiūros išlaidų. Šis iššūkis didės senstant Europos gyventojams, todėl daugės žmonių, sergančių keliomis NKL, kuriems reikės vis sudėtingesnės priežiūros.


Norint išspręsti dvigubą krizę, susijusią su daugėjančių NKL ir nepakankamu slaugytojų darbu, politikos formuotojai turi imtis sisteminių pokyčių, kurių centre atsidurtų slaugytojų gerovė. Pakeitimai, kurių reikia norint įveikti dvi krizes, apima atlyginimų didinimą ir darbo sąlygų gerinimą, galimybių tobulinti įgūdžius ir profesinio pripažinimo užtikrinimą, slaugytojų įgalinimą teikti slaugos paslaugas ir technologijų panaudojimą siekiant labiau padėti slaugytojams.


Tačiau norint išspręsti lėtines problemas, turinčias įtakos slaugytojams, nepakanka vien dalinio požiūrio. Norint įgyvendinti tikrus pokyčius, šios rekomendacijos turi būti įgyvendintos kaip gerovės užtikrinimo sistemos dalis.


Slaugytojų poreikių patenkinimas turi būti laikomas svarbiausiu prioritetu siekiant užtikrinti mūsų sveikatos sistemų tvarumą. Slaugytojai yra labai svarbūs teikiant aukštos kokybės NKL priežiūrą, įskaitant, pavyzdžiui, jų vaidmenį teikiant prevencijos ir ankstyvos diagnostikos paslaugas bei prisidedant prie priežiūros tęstinumo tarp bendruomenės ir ligoninės paslaugų.

Slaugytojai yra į pacientą orientuotos integruotos ateities sveikatos priežiūros pagrindas, kurio prireiks siekiant užtikrinti, kad sveikatos sistemos galėtų teikti veiksmingą ir kokybišką priežiūrą visiems žmonėms, sergantiems NKL.


Visas leidinys ČIA (tik anglų kalba).


15 views

Comments


bottom of page