top of page

Danijos slaugytojų organizacijos laiškas: In memoriam of Aldona Čiočiene


Danijos slaugytojų organizacijos prezidentė Grete Christensen atsiuntė laišką Lietuvos slaugos specialistų organizacijai, kuriame prisimena bendradarbiavimą ir projektus su Lietuvos slaugos specialistų organizacija, bendravimą su LSSO steigėja Aldona Čiočiene bei jos darbų reikšmę Lietuvos slaugos plėtrai.Originalų laiško tekstą galite paskaityti ČIA.


Dalinames laiško vertimu.In Memoriam Aldona Čiočienė


Danijos slaugytojų organizacija nori išreikšti nuoširdžią užuojautą dėl neseniai netektos Aldonos Čiocienės – prisimename ją kaip atsidavusią ir įtakingą Lietuvos slaugytojų organizacijos įkūrėją.

Galime pasidžiaugti, kad turėjome galimybę glaudžiai bendradarbiauti su Aldona Čiočiene tarp Lietuvos slaugytojų organizacijos (LSSO) ir Danijos slaugytojų organizacijos (DNO) vykdytame organizacinės plėtros projekte nuo 1993 m. iki 2001 m. Projekto tikslas buvo padėti kurti aktyvią ir stiprią profesinę sąjungą, siekiant slaugos plėtros, taip pat - slaugytojų pripažinimo, atlyginimų ir darbo sąlygų Lietuvoje gerinimui. Aldonos Čiočienės atsidavimas, entuziazmas ir užsidegimas buvo labai svarbūs projekto sėkmei.

Vos per kelerius metus jai pavyko suburti didelę dalį slaugytojų į LSSO, o organizacija buvo pripažinta slaugytojų balsu. Aldona Čiočienė buvo didžiulė jėga slaugoje – ir ji svarbiausiu pasiekimu vadino tai, kad LSSO balsą išgirdo Lietuvos sveikatos politikoje. LSSO buvo skirtos vietos keliose svarbiose valdybose ir tarybose, o pati Aldona Čiočienė pripažinta Sveikatos apsaugos ministerijos slaugos eksperte.

Aldonai Čiocienei išsilavinimas buvo vienas svarbiausių prioritetų. LSSO ir DNO kartu pradėjo švietimo projektą, remiamą Danijos Vyriausybės ir Lietuvos valstybės. Slaugos išsilavinimas turėjo būti naujas praktinis – teorinis išsilavinimas – pirmosios slaugytojos buvo pradėtos ugdyti 1999 m. Aldona Čiočienė aiškiai teigė, kad naujasis išsilavinimas padėjo pakeisti ne tik pačią profesiją, bet didele dalimi ir slaugytojų savęs suvokimą. Slaugytojos Lietuvoje atrado naują kelią į naują profesinį identitetą, pripažinimą ir prestižą.


Aldoną Čiočienę visada prisiminsime kaip įkvėpimo šaltinį slaugytojams visame pasaulyje. Jos drąsa, entuziazmas ir kova, kad slauga būtų pripažinta savarankiška ir vertinama profesija, visada bus ryškus pavyzdys to, ko galime pasiekti visi kartu.

Prašome priimti giliausią užuojautą dėl Aldonos Čiočienės netekties.

Su nuoširdžia užuojauta ir pagarba


Grete Christensen

Prezidentė

Danijos slaugytojų organizacija53 views

Comments


bottom of page