top of page

Šiuolaikiniai slaugytojai – mobilumas, „multitasking“, tobulinimas


Kiekviena diena atneša naujų iššūkių: darbas, studijos magistrantūroje, profesinė sąjunga, laisvalaikis (sportas, bendravimas su šeima). Kartais atrodo, kad 24 val. per parą yra mažai, bet nesiskundžiu ištvermės ir mobilumo reikalaujančiu darbu, nesibaigiančiais namų darbais, daug dėmesio skiriu profsąjungai, atrandu laiko sau, pokalbiams su draugais.


Niekad neslėpiau, kad esu perfekcionistė ir iš savęs reikalauju šimtaprocentinio atsidavimo bet kokioje veikloje. Nemoku pasyviai dalyvauti toje veikloje, kur jaučiuosi reikalinga, kur reikalingi mano patarimai, pagalba bei atstovavimas bendriems interesams.


Slaugytojų profsąjungos veikloje atstovaudama Vilniaus skyriaus slaugytojus nevengiu išreikšti savo nuomonės, aštriai pakritikuoti valdančiųjų šalies jėgų, tam tikrą bejėgiškumą, asmenines lyderių ambicijas.


Visgi manau, kad gyvenime yra daugiau gėrio ir pozityvių dalykų, kurie mūsų gyvenimą daro geresniu.


Slaugytojų profesijoje mes daugiau matome moteriškos lyties atstoves. Džiugu, kad pastaraisiais metais vis daugiau vyrų pasirenka šią profesiją.


Kaip sekasi derinti visus darbus?


Atsakant į šį klausimą: Slaugytojų įvaizdį pastaruoju metu galima lyginti su Multitaskingu.


Komunikabilumas, mobilumas, kitų bei savęs supratimas kaip ir bet kuris raumuo, reikalauja tam tikrų pastangų. Mano „raumuo“ augo ne vienerius metus: kadangi mano darbo specifika tiesiogiai susijusi su nuolatiniu bendravimu, pagalba bei patarimus kitiems, o mano darbo patirtis – daugiau 20 metų. Išmokau bendrauti su žmonėmis skirtingose situacijose. Bendraujant su kolegomis man labai svarbus kontaktinis ryšis kuriuo metu tu jauti pašnekovo emocijas, turi galimybę padrąsinti geru žodžiu.


Slaugytojai pasakoja apie jiems aktualiausias ir skaudžiausiais problemas. Vieniems – tai atlyginimas, darbo krūviai, kitiems – palanki darbo aplinka bei darbo klimatas.


Šiuo metu studijos Vilniaus universitete užima didelę mano asmeninio gyvenimo dalį, kadangi esu aktyvus žmogus ir nuoširdžiai domiuosi Lietuvos gyventojų visuomenės sveikata. Pripažįstu, kad kiekvienas naujas dalykas duoda savo vaisius – pradedi gilintis į tokius dalykus, kaip skaičiai, statistika, atliktus tyrimus Lietuvoje ir pasaulyje, suvoki, kad straipsniai spaudoje ne visada atitinka mokslinius straipsnius. Ateina suvokimas, kad po dvejų metų gal jau tapsiu IT specialiste, bet pažvelgus iš kitos puses, tai ir kasdieniniame slaugytojų darbe IT užima ne paskutinę vietą.


Vis dažniau sulaukiu klausimų „Ir vėl studijuoji? Kodėl?“


Atsakymas paprastas – esmė slypi kitur. Nesvarbu, kiek studijų esi baigusi. Svarbiausia – kiek gautų žinių gali pritaikyti savo gyvenime.


Taip, turiu socialinio mokslo magistrą. Baigiau MRU Sveikatos politikos ir valdymo magistrantūrą. Žinios, kurias gavau padeda lengviau orientuotis teisės aktuose, suteikia galimybę užtikrintai dalyvauti diskusijose su SAM atstovais bei politikais.

Šiuolaikinėje visuomenėje kiekvienas iš mūsų gali tapti slaugytoju. Atitinkamas išsilavinimas yra svarbi dalis, bet kur kas svarbiau gerbti kitus, mokėti juos išklausyti ir nebijoti iššūkių, nes tai yra lengviausias kelias išreikšti savo rūpestį artimu ir svetimu.

173 views

Comments


bottom of page